enteresan.com LogoEn Çılgın 10 Sanat Eseri

Dünyanın en sıradışı sanat eserleri burada...
En Çılgın 10 Sanat Eseri

Dönen Duvar

İngiltere'nin en ünlü heykeltıraşlarından olan Richard Wilson "Turning Place Over" adını verdiği son sanat eseriyle inşaat ve mühendislik dünyasına yeni bir bakış açısı getirdi. £450,000 değerindeki eser, bina duvarının bir kısmının kesilmesi ve bu kesilen kısmın belirli bir eksende dönmesinden oluşuyor.

En Çılgın 10 Sanat Eseri

Tünel Ev

Montrose Bulvarı'ndaki bu sıradışı yapı yoldan geçenleri hayrete düşürüyor. Sanatçı Dan Havel ve Dean Ruck tarafından yapılan bu eser, iki ahşap yerin yıkılıp yerine başka bir bina yapılana kadar geçici olarak düzenlenmesi sonucu oluştu.

En Çılgın 10 Sanat Eseri

Asansör

Bu asansör alıştığımız asansörlerden değil. Girişteki tabela asansörün tamir edildiğini gösteriyor. İçeri girdiğinizdeyse tabanın, taban yokmuş görünümü verecek şekilde boyanmış olduğunu fark ediyorsunuz.

En Çılgın 10 Sanat Eseri

Fotoğraf Gibi Görünen Tablo

Bu resim Dru Blair (ortada) tarafından yapılmış bir tablo!

En Çılgın 10 Sanat Eseri

Elmas Kuru Kafa

8,601 lekesiz elmastan yapılan bu kuru kafa 50 milyon pound değerinde. Pahalı sanat eseri Damien Hirst tarafından yapılmış. Bu eseri tamamlaması18 ayını alan multi-milyoner sanatçı, kuru kafasını British Museum'da görmeyi umuyor.

En Çılgın 10 Sanat Eseri

Ağaç Dallarından At

Bu heykeller İngiltere, West Country'de yaşayan ve çalışan Heather Jansch tarafından yapılmış. At heykellerinin yapımı için ağaç dallarını birleştiren sanatçı kuşkusuz çok güzel bir iş çıkarmış.

En Çılgın 10 Sanat Eseri

Üç Boyutlu Kaldırım Resimleri

Üç boyutlu kaldırım resimlerinin yaratıcısı İngiliz sanatçı Julian Beever. Bu çizimlere doğru açıdan bakıldığında üç boyutlu görünüm elde ediliyor.

En Çılgın 10 Sanat Eseri

Sütlü Kahve Sanatı

Sütlü kahve sanatı, dünya çapında yarışmalar düzenlenmesine ve insanların bu konudaki yeteneklerini ortaya koymasına imkan verdi. Sanat yalnızca görsel bir sunum olduğu için birincilik adına yine lezzet en önemli faktör oluyor.

En Çılgın 10 Sanat Eseri

Bira Kutusu Sanatı

Bu müthiş bira kutularından heykeller uçak, bisiklet, trampet, çello, kamyon, kale vb. şekillerinde. Ev dekorasyonu için ideal olan heykeller kesinlikle çok yaratıcı.

En Çılgın 10 Sanat Eseri

Kelimelerden Resim

Bu eserin yaratıcısı sanatçı Thomas Broom.

En Çılgın 10 Sanat Eseri

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.