enteresan.com LogoEn Gürültücü Su Canlısı

Karides türlerinden biri var ki okyanuslarda Ateş Eden Karides diye nam salmış...
En Gürültücü Su Canlısı

Karides türlerinden biri var ki okyanuslarda Ateş Eden Karides diye nam salmış. Bu karides türü kıskaçlarıyla çıkarttığı yüksek ses ile sualtı dünyasının en gürültücü hayvanı olarak nitelendirilmiştir. Yüksek çıkarma konusunda ise amber balığının, Ateş Eden Karides ile rakip olduğunu söyleye biliriz.

Ateş Eden Karides kıskaçlarını birbirine çarptığında ortaya çıkan basıncın etkisiyle oluşan kabarcıklar yakınlarda bulunan küçük balıkların ölmesine ve karidese av olmalarına neden olur. Ayrıcı ortaya çıkan bu baloncukların ısısının güneş yüzeyindeki ısıya yakın bir derece de olduğu tespit edilmiştir. Bu sıcaklık yaklaşık olarak 4700 santigrat derece olarak ölçülmüştür.

En Gürültücü Su Canlısı

Fotoğrafaçı: HeyRocker

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Bir öğrenci annesinin, veli toplantısı sonrası yazdığı yazı paylaşım rekorları kırıyor

Bugün oğlumun veli toplantısındaydım. Daha doğrusu öğretmen-veli görüşme gününde. Ortaokulda olan oğlumun sanırım altı öğretmeni ile görüştüm. Her bir öğretmenin odasının önündeki kuyrukta uzun uzun bekledim.