enteresan.com LogoEn Güzel Steampunk Örnekleri

Steampunk, geleceğin geçmişle kesiştiği teknolojiyle romantizm bileşkesidir. Victoria dönemi icatları, karanlık alternatif gerçekliklerle karşılaşır. Edebî bir tür olarak çıkan bu akım, o zamandan bu yana gelişmiş ve gerçek hayat icatları yapmaktan haz duyan bir kentsel sanat biçimine dönüşmüştür. Şimdi karşınızda en güzel steampunk araçları:

Steampunk Kulaklıkları

Kendine Nicrosin adını veren Chicago'dan biri bu 'Mekanik Duyumsal İletişim Aracı'nı yaptı. Kullandığı materyaller lastik ve farklı cep saati parçaları. Kulaklıkların süet kenarlıkları da bulunuyor. Maalesef bu muhteşem kulaklık takımı, fonksiyonel değil. Yine de oldukça güzel olduğu söylenebilir.

En Güzel Steampunk Örnekleri


Steampunk Tuvalet

Patrick Brawley'in yarattığı bu steampunk tuvaletin adı 'geleceğin antika tuvaleti'. Tuvalette bir kontrol paneli ve lazer işaretleme mekanizması bulunuyor. Steampunk kralları ve kraliçelerine uygun bir taht olduğu kesin.

En Güzel Steampunk Örnekleri


Steampunk Bakır USB

Bu eğlenceli USB sürücü, klasik saat dişlileri, bakır ve diğer pirinç parçalardan oluşturulmuş. 2 GB'lık belleği ve hatta bakır biyeleri olan aletin kenarlarında pirinç şeritler de var. Piyasada bulabileceğiniz bu Steampunk USB'yi gerçekten istiyorsanız acele etmeniz gerekecek çünkü sınırlı sayıda bulunuyor.

En Güzel Steampunk Örnekleri

Steampunk R2D2

Steampunk aletleri arasında kesinlikle en muhteşemi! Bira fıçısından R2D2 heykelciği, satışta.

En Güzel Steampunk Örnekleri

Steampunk Mouse

Böyle bir mouse bilgisayarınıza bağlansın ister miydiniz? Elektrikli bir traş makinesiyle mini tank arası bir görüntüye sahip olan bu Steampunk mouse, kesinlikle dikkat çekiyor. Nedense pek ergonomik görünmeyen bu aleti kullanabilmek için Steampunk'ın hiçbir zaman rahat bir şey ifade etmeyeceğini söyleyerek kendimizi rahatlatabiliriz de.

En Güzel Steampunk Örnekleri


Steampunk Laptop

Victoria döneminden kalma bir müzik kutusuna benzese de bu ilginç görünümlü ahşap kutunun içinde Hewlett-Packard ZT1000 laptop bulunmakta. Ayrıca Windows XP ve Ubuntu Linux'u da çalıştıran dizüstü bilgisayarın cam kapağının içinden saat parçaları görünmekle beraber, işlemeli pirinç aksamları, antika bakır klavyesi ve mouse'u, deri sümenleri ve kablosuz netwrok kartı da bulunmakta. Makineyi açmak için antika bir kurma düğmesini döndürmek gerekiyor.

En Güzel Steampunk Örnekleri


Steampunk Pasta

Bu eğlenceli pasta, Karen tarafından bir müşteri için yaratılmış. Aptalca gibi görünse de yine de lezzetli olmaz mıydı?

En Güzel Steampunk Örnekleri


Steampunk iPod

Neal Bridgens'in yarattığı bu elyapımı müzikçaların ana maddesi bakır, pirinç ve ahşap, özellikle de meşe. Ağır olmasına rağmen bu Steampunk iPod, kesinlikle yapmak için uğraşmaya değer. Eğer sıradan olanların dışına çıkmayı seviyorsanız bu iPod tam size göre.

En Güzel Steampunk Örnekleri


Steampunk Mücevherler

Her biri elde yapılan bu mücevherler, saat parçalarından oluşuyor. Steampunk yüzük, tasarımıyla özellikle dikkat çekiyor.

En Güzel Steampunk Örnekleri

Steampunk Pac-Centilmen

Sanatçı/heykeltraş Doktor A tarafından yapılan bu oyuncak, klasik atari oyunu Pac-Man'e bir gönderme niteliğinde. Eşi benzeri olmayan oyuncağın adı 'Video Oyunlarının Gizli Tarihi: Pac Centilmen'. Ahşap ve metal aksamlarıyla Pac-Man'i yaşatan bu oyun, dış görüntüsüyle sıra dışı bir hâle bürünüyor.

En Güzel Steampunk Örnekleri


Steampunk Pirinç Işık Açma-Kapama Düğmeleri

Bu hoş açma-kapama düğmesi tabakaları, geri dönüşümü yapılmış lehimli pirinç bölmelere sahip. Plakalar, amonyakla eskitilmiş. Evinizde böyle bir şey olsun istemez miydiniz siz de?

En Güzel Steampunk Örnekleri