enteresan.com LogoEn İlginç 10 Hayvan Olayı

Boynuzu Elektrik Kablosuna Takılan Koyun Asılı Kaldı Bu çkoyun, boynuzu elektrik teline takılınca olduğu yerde asılı kaldı.
En İlginç 10 Hayvan Olayı

Boynuzu Elektrik Kablosuna Takılan Koyun Asılı Kaldı

En İlginç 10 Hayvan Olayı

Bu çkoyun, boynuzu elektrik teline takılınca olduğu yerde asılı kaldı. Zavallı koyun, yerden dört buçuk metreden fazla mesafede bir telgraf direğinde yardım için melerken buldular. Bu durumu ucuz atlatan koyun neyseki elektrik akımına uğramadan kurtarıldı. Bu dram Norveç'te bir kasabada yaşandı. Olayı görenler koyunun tepede otlanıyor olabileceğini ve diğer koyunlara ulaşabilmek için boynuzunun takıldığını söylüyor.

Rüzgarın Uçurduğu Küçük Chihuahua

En İlginç 10 Hayvan Olayı

Waterford Township'ten Utleyler bit pazarında kendilerine bir stant açmışlardı ki 2 kiloluk Chihuahua cinsi köpekleri Tinker Bell, güçlü rüzgarın kuvvetiyle uçuverdi. İyi haber, hayvan medyumunun yardımıyla Dorothy ve Lavern, çok da uzak olmayan bir noktada aç ve kirli köpekleri Tinker Bell'i buldu.Bu durum çok ilgi çekti ve o köpekler şuan iyi.

Oyuncak Oku Yiyen Yavru Köpeğin Mucizevi Kurtuluşu

En İlginç 10 Hayvan Olayı

Köpek yavrularının çok yaramaz ve önlerine ne gelirse yedikleri bilinen bi gerçek. Ancak bull terrier Betty, 25 santimlik plastik oku yuttuğunda bu merak ve açgözlülüğü onun için çok kötü oldu . Neyse ki vücuduna iyice yerleşmemesi için okun alındığı acil operasyonla köpek yavrusu kurtuldu.

Sahibi Emma Watson, yedi yaşındaki kızı Lilly-Jasy'in oyun evine girdiğinde oku ağzına almış olabileceğini düşünüyor. Ama bu olaylardan ders almaya yaramaz köpek yavrusu eve gelir gelmez televizyon kumandasını yemeye başlamış.

Sigaralı serçe 250,000£'luk Yangına Sebep Oldu

En İlginç 10 Hayvan Olayı

Sigaralı serçe 250,000£'luk Yangına Sebep Oldu: Sigara seven bir serçe, Lincolnshire'da gerçekleşen 250,000 £'luk bir yangına sebep olduğu söyleniyor. 48 yaşındaki mekan sahibi Paul Sheriff ilk başta yangına neyin sebep olduğunu anlayamadı. Altı hafta sonra sigorta araştırmacıları tavanda 35 adet sigara izmariti bulduklarını söyledi. Sonuç olarak serçenin yuvası için bu sigaraları kullandığı ortaya çıktı. Sigara kullanmayan Sheriff, dükkanın tam bir harabeye döndüğünü ve her şeyin yerle bir olduğunu söledi. Sigorta şirketinin bir sözcüsü de böyle bir olayın ilk defa yaşandığını ve çok şaşkın olduklarını belirtiyor.

Metal Konteynerde Mahsur Kalan Kedi

En İlginç 10 Hayvan Olayı

Metal Konteynerde Mahsur Kalan Kedi 34 Gün Duvarları Yalayarak Kurtuldu: Socks isimli kedi, altı metrelik bir konteynerde tam 34 gün boyunca kaldı ve duvarlarındaki buğuyu yaladı. 11 aylık kedi yavrusu, elektrikçi Murray Ruxton onu konteynerde bulunca kurtuldu. Yemek ve su olmadan zor günlerini atlatmıştı. Socks kaybolunca sahibi Michelle Maher ihbarda bulundu ve onu arama çalışmalarında bulundu. O etrafa posterler asıp sokakları ararken Kedi Korumu derneği gönüllüleri de Socks'u bulmaya çalışıyordu. Oldukça zayıflayan ve susuz kalan Socks, nihayet elektrikçiler tarafından bulundu ve tam olarak iyi ve sağlıklı olması bekleniyor.

100'den Fazla Kedinin Ölümüne Sebep Fare

En İlginç 10 Hayvan Olayı

Farelerin kedilerden intikamı bu olsa gerek. Kanada Toronto'da yaklaşık 100 kedinin ölümüne sebep olan yangından fareler sorumlu gösteriliyor. Oshawa İyilikseverler Derneği'ndeki yangında yanı zamanda üç köpek ve evlat verilecek birkaç fare de öldü. İtfaiyecilerin raporuna göre elektrik kablolarını yiyen fare yüzünden yangının çıktığı belirtilmiş. Ancak bu büyük hasara sebep olan yangın hâlâ araştırılıyor.

Kokarca Fıstık Ezmesi Kavanozuna Sıkıştı

En İlginç 10 Hayvan Olayı

Teresa Vick oldukça tuhaf bir olaya tanık olmuş. Kafası fıstık ezmesi kavanozuna sıkışan bir kokarca görmüş. Sabah 5:30 sularında karşılaştığı bu manzara Vick'in ilgisini çekmiş. Aç kokarca yemek yüzünden kavanoza kafasını sokunca bir daha çıkartamadı. Sonuç olarak kokarcaların fıstık sever olduğunu biliyoruz. Kurtarılan kokarca sonradan bırakıldı halinden memnun kokarca mutluydu.

1,500 £'luk Elmas Yutan Domuz

En İlginç 10 Hayvan Olayı

Bu domuz bir kadının 1,500 £'luk yüzüğündeki elması yuttu. Kune Kune domuzu olan Ginger, Anne Moon elini ağıla uzattığında mücevheri ağzına aldı. Bayan Moon geri çekildiğinde yüzüğündeki elmasın yerinde olmadığını fark etti. Çiftçi Paul Caygill, elması bulabilmesi için Ginger'ın dışkılarına bakmakla görevlendirildi.

Kısa devre yapan orangutan

En İlginç 10 Hayvan Olayı

Maharetli bir orangutan elektrikli çitleri kısa devre yaptırarak kafesinden kaçınca Avustralya'daki hayvanat bahçesi tahliye edildi. Adelaide Hayvanat Bahçesi'ndeki çalışanlar 62 kilogramlık Karta'nın elektrikli telleri bir tahta yardımıyla kısa devre yaptırdığını söyledi. Ancak 27 yaşındaki primat 30 dakikalık özgürlüğünde yalnızca etraftaki çitlere kadar gelebildi. Hayvanat bahçesi küratörü Peter Whitehead, Karta'nın olmaması gereken bir yerde olduğunu fark ettiğini ve böylece kafesine geri döndüğünü belirtti. Karta'yı halktan biri görmüştü ve güvenlik önlemlerinin bir parçası olarak, kafesine dönmüş olsa dahi, hayvanat bahçesi tahliye edildi. Whitehead, orangutanın agresif olmadığını ve halka da çok yaklaşmadığını söyledi ancak veterinerler her ihtimale karşı sakinleştirici silahlarla bekledi. Hayvanat bahçesi görevlileri Karta'nın uzun süreli eşinini kaybetmesi sonucu böyle bir şey yapmak istediğini tahmin ediyor.

Kayıp Kedi Televizyon Şovunda Ortaya Çıkıtı

En İlginç 10 Hayvan Olayı

Cornwall'daki evinde ortadan kaybolan bir kedi güvenli bir biçimde evine getirildi. Question Time isimli televizyon programının stüdyolarına sızan kedi Tango, sunucunun konuklarıyla buluştuğu masanın altında görüldü. Kısa süre içerisinde kedinin programda olduğunu sahibi fark etti. Ancak kedinin farkına varan bir tek o değildi. Panelin konuklarından Julia Goldsworthy de Tango'yu görmüş ve stüdydakilerle gülmeye başlamıştı. Sıkıcı programda kendini gösteren kedi, büyük ihtimalle şovun en unutulmaz anlarından birini oluşturacak.