enteresan.com LogoEn Lüks Cezaevi

Sınırları zorlayan cezaevi kişiye özel tuvaletleri, minimalist dizaynı ve parmaklıksız pencereleriyle Norveç'in en azılı katilleri ve tecavüzcülerine hizmet veriyor...Suçluların sabırsızlıkla beklediği lüks Halden Cezaevinin tamamlanması 10 yıl sürdü. Her mahkumun odasında küçük bir buzdolabı, 57 ekran TV ve parmaklıksız pencereler bulunuyor. Yetkililer bu şekilde içeri daha çok güneş ışığı girdiğini düşünüyor.
En Lüks Cezaevi

Ikea ürünleriyle dizayn edilen cezaevinde, 15 odada bir ortak bir mutfak ve koridorlar boyunca mahkumların kahve içmesi için sehpalar bulunuyor. Aynı zamanda spor salonu hizmeti de sunan cezaevi, tırmanma duvarları, hatta müzik aletleriyle dolu bir müzik odasına bile sahip.

Şimdiye kadar hiçbir kaçma girişiminde bulunulmadığını söyleyen Cezaevi müdürü, Norveç adalet sisteminde insan haklarının ve saygının önplanda tutulduğunu ,aynı zamanda bu tarz hizmetlerin onlara eğitim ve iş olanağı sağladığını söylüyor.

Bu sözde "halden" anlayan Halden cezaevi, ceza evi mi ,tatil köyü mü? Yararlı mı, Zararlı mı? Etik mi, değil mi? Sizlere bırakıyoruz.

En Lüks Cezaevi

En Lüks Cezaevi

En Lüks Cezaevi

En Lüks Cezaevi

En Lüks Cezaevi

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Günün Fıkrası :)

Matematik dersinde kadın öğretmen öğrencilere sorar: – Bir ağacın dalında 5 tane kuş var. Taş attım, iki tanesini vurdum.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.