enteresan.com LogoEn Sıcak Galaksi Yıldızı Bulundu

Güneşten 35 kat daha fazla sıcaklığa sahip yıldız bulundu.
En Sıcak Galaksi Yıldızı Bulundu

Astronomlar tarafından galaksinin en sıcak yıldızları bulundu. Nebula'da ölen yıldız, güneşten 35 kat daha fazla sıcaklığıyla 200.000 derecelik sıcaklığa sahip.Dünyada yıldız araştırmacıları tarafından bir çok kez denensede bu yıldız ilk kez görüntüleniyor.Hubble Uzay Teleskobunun kullanılmasıyla, Manchester Üniversitesi astronomları merkez yıldızının bulunmasına çok şaşırdılar.Profesör Albert Zijlstra göre bu bulutun zor bulunma sebebi nebulanın ortasında toz ve buz bulutu içine saklanmasından ötürü olduğunu açıkladı.Nebula, Akrep takım yıldızından 3500 ışık yılı uzaktadır.Hubble Uzay Teleskobunun gelişitirilmesiyle bu görüntüler çekilip dağıtıldı.

En Sıcak Galaksi Yıldızı Bulundu

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin