enteresan.com LogoEn Sıradışı, İlginç 10 Son İstek ve Vasiyet

Karşınızda Görüp Duyabileceğiniz En İlginç Vasiyetler
En Sıradışı, İlginç 10 Son İstek ve Vasiyet

1. Cenazesinde Ayakta Durmak İstedi !
24 yaşında vefat eden Angel Pantoja Medina'nın vasiyeti çok ilginç o cenazesinde ayakta durmak istedi. Puerto Rico'daki bir cenaze evinde, özel bi mumyalama tekniğiyle ayakta durdu. Cesedin üzerinde . New York Yankees şapkası ve güneş gözlükleri takan ceset cenaze sırasında evin salonunda bulunuyordu. Pantoja'nın erkek kardeşi Carlos, El Nuevo Dia gazetesine, "Angel ayakta durmak isterdi" dedi.

En Sıradışı, İlginç 10 Son İstek ve Vasiyet

2. 12 Milyon Dolarlık Mirasın Sahibi Köpek !
87 yaşında vefat eden Bayan Leona Helmsley, hayattayken çok düşkün olduğu köpeği Trouble' ye 12 milyon dolarlık miras bıraktı. Bu şekilde sevdiği köpeği o öldükten sonrada lüks içinde yaşayabilecek. Erkek kardeşinede 10 milyon dolar bıraktı, Helmsley torunları Craig ve Meegan'ı "onların bildiği sebeblerle" mirasından mahrum bıraktı, David ve Walter Panzirer'in her birine de 5 milyon dolar verilmesinide vasiyetinde belirtmiş..

En Sıradışı, İlginç 10 Son İstek ve Vasiyet

3.Günde 5 Puro İçmesi Şartıyla Eşine 560,000$ Miras Bıraktı
Samuel Bratt kesinlikle intikamını alıyor. Ölmeden önec karısı ona en svdiği puroları içmesine izin vermiyormuş. 1960 senesinde vefat eden Bratt karısına £330,000' lık miras bırakmış. Fakat bi şartla karısı günde 5 tane puro içmeli !

En Sıradışı, İlginç 10 Son İstek ve Vasiyet

4. 9 Yaşındaki Jayla' nın Ölmeden Önceki Son İsteği Evlenmekti
Tüm küçük kızlar evlenceği günün hayaliyle yaşar , öle büyür. Bembeyaz gelinlik ve mükemmel bir eş. Fajat 9 yaşındaki Jayla Cooper'ın Bay Doru'yu bulmak için zamanı yok. 2 senedir lösemi olan küçük kız ölmeden önce evlenmek istediğini söyledi. Dallas'taki çocuk hastanesinde eski bir hasta olan en yakın arkadaşı Jose Griggs de Bay doğrusu yani damadı o oldu. Jayla "Çok şirin biri," sonrada kıkırdayarak "ve onu seviyorum" dedi. Sonradan evlenen bu küçük çiftin düğününde arkadaşlarının ve ailenin katıldığı güzel bir törenle karı-koca oldular. Düğün salonunda satılan çiçeklerleden elde edilen paraylada büyük miktarda bağış yapıldı....

En Sıradışı, İlginç 10 Son İstek ve Vasiyet

5. Kadınsız Kütüphane Vasiyeti !
1930 senesinde ölen ve ölmeden önce avukatlık yapan Bay Zink, kadkınlara hiç saygı duymuyor ve onları sevmiyordu. U yüzden hatı boyunca biriktirdiği tüm parayı kadınların bulunmadığı bir kütüphane için ayırdı. Zink, vasiyetine 35,000$'ının "Zink Kadınsız Kütüphane" için harcanmasını istediğini yazdı. Kütüphanenin kapılarında ise "Kadınlar Giremez" tabelası asılı olacaktı. Ayrıca bu kütüphanedeki tüm yazarlar erkek olucak ve personelleride kadın olmicaktı. Bu vasiyete göre kızınada 5$ bırakmıştı fakat kızı bu duruma karşı çıktı ve kadınsız kütüphane hiçbir zaman yapılmadı.

En Sıradışı, İlginç 10 Son İstek ve Vasiyet

6. Tekrar Evlenirse Eşinin Mirasını Alıcak!
Alman şair Heinrich Heine, 1841 senesinde Paris' teki bir ayakkabıcıda çalışan eğitimsiz , kaba ve kötü biriydi ve ugenie Mirat ile evlendi. Bay Heine ölmeden önce , tğm parasını karısına bıraktı . Ancak onun şartı çok şaşırtıcıydı. Eşi mirası alaması için evlenmeliydi. Neden? Diye bilirsiniz bunun nedeni "Çünkü bu şekilde öldüğüme üzülen en azından bir kişi olacak," demiş. 1856 yılında alman şair vefat etti.

En Sıradışı, İlginç 10 Son İstek ve Vasiyet

7. Star Trek' in Yaratıcısı Gene Rodenberry Ölünce Küllerinin Uzaya Gönderilmesini İstedi
Gene Rodenberry, Star Trek' in yaratıcısı ve uzayı ve bilim kurguyu çok seviyor . O kadar seviyorki ölünce yakılıp küllerinin uzaya gönderilmesini vasiyet etti. Vasiyeti olan bu işlemde gerçekleştirildi. Bay Rodenberry'nin külleri 1997 senesinde İspanya uydusu ile uzaya gönderildi. Uydu dünyanın etrafında dönerken külleride uzaya bırakıldı. Eşide ondan 10 sene sonra yanına gitti.

En Sıradışı, İlginç 10 Son İstek ve Vasiyet

8. Engelli Genç Bekaretni Bozmak İçin Hayat Kadını İstedi !
22 yaşındaki Nick Wallis "Duchenne muscular dystrophy" hastası yaşadığı bakım ünitesindeki rahibesine bekaretini ölmeden önce bozmak istediğini söledi. Cinsel ilişkinin nasıl bişey olduğunu denemek istediğini dile getiren genç çocuk en fazla 30 yaşına kadar yaşaya bilirdi hastalığı yüzünden. Bir bayanla duygusal bi ilişki paylaşmakta istediğini ama hastalığının buna engel olduğunu söledi. Bu kararını vermeden 2 sene önce çok uzun düşündüğünü bu kararında kesin olduğunuda ifade etti. Nihayet bu istediği oldu ve Wallis ilişkinin duygusal açıdan tatmin etmediğini ancak kadının çok nazik ve anlayışlı olduğunu söledi.

En Sıradışı, İlginç 10 Son İstek ve Vasiyet

9. Eşine Öldükten Sonrada Her gün Gül Gönderilmesini Sağlayan Jack Benny
Noel' den bir gün sonra 1974 senesinde ölen Jack Benny, eşi Sayde ile 48 senedir evliydi. Evlilikleri iyi olmaktan baya uzakmış. Sayde'nin ısrarcı, sivri dili ve kibirliliği olduğu söyleniyormuş. Jack ise oldukça çapkın bir erkekmiş ama eşine oldukçada bağlı ve onu seviyormuş. Ve bu sevgisini öldükten sonrada göstermiş. Jack' in cenazesinde eşine çiçekçi kırmızı bir gül göndermiş. Sonradanda her gün bu kırmızı gün Bayan Sayde 'ye gelmeye devam etmiş. Bay Jack bir çiçekçiye yüklü miktarda para ayırmış ve bu para ile karısına her gün bir kırmızı gül gönderilmesini istemiş. Sayde, eşinin ona olan sevgisini hatırlayarak 9 yıl daha yaşadıktan sonra oda eşi gibi ölmüş.

En Sıradışı, İlginç 10 Son İstek ve Vasiyet

10. Dorothea Edwards Ölünce Kendi Kalp Pilini Köpeğe Bağışladı
Dorothea Edwards 30 yaşında hayata gözlerini yumdu. Ailesi Bay Edwars' ın kalp pilini bir hayvana bağışlanmasını söledi. Amerikada bir insanın kalp pili başka bir insana verilemez ama hayvanlarla ilgili bir kural bulunmuyordu. Bunun üzerine kalp pili Georgia Üniversitesi veterinerlik bölümüne bağışladı. Şanşlı hayvan bi köpek oldu 9.5 yaşındaki köpek Alman çoban köpeği Sunshine oldu. Bu köpeğin eski sahibi şuan FBI tarafından En Çok Arananlar listesinde 2. sırada. Psikolojik ve fiziksel tedavi gören küpeğin doğuştan kalp rahatsızlığının bulunduğu açıklandı. Sunshine, sonrasında yapılan işlemler sonucu Bayan Edwards sayesinde sağlıklı bir şekilde yepyeni bir hayatı oldu.

En Sıradışı, İlginç 10 Son İstek ve Vasiyet