enteresan.com LogoEn Tuhaf Beş Ölüm Biçimi

enteresan ölüm biçimleri...
En Tuhaf Beş Ölüm Biçimi

Hiper-hidrasyon(Su Zehirlenmesi) /ab]

En Tuhaf Beş Ölüm Biçimi

Su' danda zehirlenilir mi? Demeyin.Jennifer Lea Starnge 2007 yılının Haziran ayında su zehirlenmesine bağlı ölümlerden birine ait vakadır.Bu genç bayan 'Wii İçin Tuvaletinizi Tutun' adlı radyo yarışmasında aşırı su tüketerek hayatını kaybetti.Ailesinin söylediklerine göre genç kadın bu yarışmada en çok suyu içip birinciliği yakalamaya karar vermişti.Yarışmanın kuralları en çok suyu içip tuvalete de gitmemekti. Genç kadın yarışın sonunda dayanamayarak yere yığıldı ve hayatını kaybetti.Bu durum üzerine aile bu yarışmayı düzenleyenleri mahkemeye verdi. Genç kadının ölmesi konusuna gelince Hiper-hidrasyon olarak da bilinen su zehirlenmesi, vücuttaki normal dengeleri bozarak beyinde ölümcül rahatsızlık yaratıyor buna bağlı olarakta ölüm gerçekleşiyor.1987 senesinde su zehirlenmesinden ölen sanatçı Andy Warhol'un ailesi de safra kesesi ameliyatında aşırı sıvı verilmesine bağlıyor bu ölümü.

Akıl Başa Fazla Gelince

En Tuhaf Beş Ölüm Biçimi

Yunan filozof Empedokles M.Ö 430'da kosmos teorisinin yaratıcısı olarak bilinir.Bu filozof kendisinin ölümsüz olduğunu düşündüğünden mi bilinmez aktif halde olan Etna Dağı'na atladı.

Gülmek Bir Adamı Öldürebilir Mi?

En Tuhaf Beş Ölüm Biçimi

1599 senesinde bir İtalyan tüccarının Venedik'te bir kral olmadığını ve bu yüzden de oranın özgür bir devlet olduğunu söylemesi üzerine, Burna kralı Nanda Bayin gülme krizlerine girerek hayatını kaybediyor.Gülmesinin bir türlü dinmek bilmeme sebebi muhtemelen krizin etkisiyle beyindeki kanamaydı. Thomas Urguhart iskoç bir diplomat ve aristokrattı onunda 1600 senesinde ölme nedeninin bu sebepten ötürü olduğu biliniyor.

Kral'ın Elim Sonu

En Tuhaf Beş Ölüm Biçimi

İsveç kralı olan Adolf Frederick bir akşam yemeğinde şampanya içip, havyar, ıstakoz, ringa balığı ve lahana turşusunun ardından en sevdiği tatlısını da yiyerek karnını doyurdu.Ne yazık ki bu kralın son yemekleriydi.Çünkü kral kendini iyi hisstmediğini belirtmiş ve ardından hayata gözlerini yummuştu.Adolf' boş zamanlarında enfiye kutusu yapmaktan çok hoşlanırdı.Ülkesinde ise ölümüne yemek yiyen kral olarak bilinmektedir.

Avukatın Son Davası

En Tuhaf Beş Ölüm Biçimi

Clement Vallandigham 1871 senesinde cinayet vakasında bir zanlıyı savunan avukattı.Avukata göre silahın kurban tarafından da ateş almış olabileceği savunulmaktaydı.Bunu kanıtlama adına silahı alan avukat silahın dolu olup olmadığını dahi kontrol etmeden kanıtlama yoluna gitti.Tahmini güç olmayan o senaryo gerçekleşti evet silah ateş alarak patladı ve Vallandigham hayatını yitirdi.Avukat son görevini de bu şekilde yerine getirmişti çünkü zanlı aklanmıştı.