enteresan.com LogoEn Yaratıcı Aydınlatma Biçimleri

işte en yaratıcı lambalar ve aydınlatma sistemleri !
En Yaratıcı Aydınlatma Biçimleri

İç ışıklandırma çoğunlukla daha sonraları akla gelen bir düşüncedir. Yalnızca fonksiyonları için kullanılan lambaların yanı sıra çok daha yaratıcı lamba tasarımları da vardır. Tatlı bir şekille aydınlanan duvar kâğıdından kan damlacıkları şeklinde bir altlığı olan modern lambalara, yaratıcılığınızın son noktasına bu aydınlatma cihazlarıyla ulaşacaksınız.

1) Etrafı Şekillerle Çevrili Lamba:

Aydınlatma aksesuvarları tasarımlarla şekillendirildiğinde ışığın kendisi de gittikçe ilginç bir hâl alır. Sha-do'dan gelen bu tasarımlar, ışık ve gölgenin tüm özelliklerinden faydalanarak etraftaki yüzeylere inanılmaz biçimler yansıtıyor. Bu şekiller bazen karmaşık kıvrımlar oluyor, bazen de basit geometrik biçimlerin dalgaları. Ancak oldukça güzel göründükleri kesin bir gerçek.

En Yaratıcı Aydınlatma Biçimleri

2) Kıvrılabilen Çalışma Masası ve Masa Lambası:

Geleneksel ışıklandırma biçimleriyle aydınlatmanın mümkün mümkün olmadığı karanlık köşeler için bu değiştirilebilir lamba tasarımı sizin isteklerinize boyun eğecek. Hayal edebileceğiniz her şekile girebilen bu lamba, masanızın üzerinde tam da istediğiniz biçimde duracak. Bu sade ve minimalist tasarım, hemen her iç tasarıma uyum sağlayabilir.

En Yaratıcı Aydınlatma Biçimleri

3) Organik İnteraktif Katlanabilir Işık:

Endüstri tasarımcısı Fredrik Farg, asma lamba ya da masa lambası olarak kullanılabilen bu sıra dışı katlanabilir ışıkları yaratan isim. Çiçek motifleri normalde oldukça geleneksel figürler olmasına rağmen Farg'ın tasarımında yeni ve modern bir görüntü alıyor. Çiçeğin yumuşak taç yaprakları ışığı kapatmakla beraber açılıp daha geniş alanı aydınlatmasını da sağlayabiliyor.

En Yaratıcı Aydınlatma Biçimleri

4) Havada Uçuyor Gibi Duran Lambalar:

'Güneş Battığında', Kristin Birna Bjarnadottir'in yaratısı olan bu ilginç lamba tasarımı, havada uçuyor gibi duran bir denizanasını anımsatıyor. Görünmez gibi duran misinalarla asılan lamba, oldukça reflektif bir güvenlik örtüsünden yapılmış. Bu sayede lambanın görünümü daha da parlak ve ve farklı bir dünyadanmış gibi oluyor. Sallanan iplerle lambanın etkisi iyice kuvvetlenirken alttan LED ışık veriliyor.

En Yaratıcı Aydınlatma Biçimleri

5) Sürreal Lamba:

Oliver Schick'in tasarladığı bu lambaya baktığınızda lambanın yansımasını mı gördüğünüzü düşünebilirsiniz. Zaten tasarımcının aklındaki de bu. 'Kendini Yansıtan Lamba', bir kürenin şık verdiği iki jenerik lamba çerçevesinden oluşuyor.

En Yaratıcı Aydınlatma Biçimleri

6) Sıkıcı Ampulün Farklı Bir Versiyonu:

Sade ampullerin ışıklandırma tasarımının son noktası olduğu söylenemez. Ancak bu ilginç dönüşüm sayesinde sıradan ampuller sahiden de sıra dışı bir hâl alabiliyor. Ampulün üzerindeki ikinci duy, ampulün farklı biçimlerde kullanılmasını sağlıyor. Minimalist ama eğlenceli. Bir bakıp bir daha bakmanıza sebep olacak türden bir tasarım.

En Yaratıcı Aydınlatma Biçimleri

7) Banyo Fayanslarıyla Gelen Ambiyans:

Ufak bir banyonuz varsa dağınıklıktan mümkün olan en kolay biçimlerde kurtulmaya çalışırsınız. Böylece daha rahat hissedebilirsiniz. Bu banyo ışıklandırma fikri, lambalardan tamamen kurtularak toparlanma durumunu en üst düzeye çıkarıyor. Farklı tasarımlar hâlinde bulunan bu çalışma, daha geniş alanlarda kullanılmak için de ayarlanabilir.

En Yaratıcı Aydınlatma Biçimleri

8) Duvar Aydınlatması:

Minimalizm boş, sıkıcı ışıklandırma anlamına gelmek zorunda değildir aslında. Billy May'in tasarladığı bu konsept ışıklandırma sistemi, Hang Nail, Dog Ear ve Crevice adında üç farklı şekilde bulunabilir ve her biri de değişik duvar yüzeylerinde kullanılabilir. Monte edildiği zaman lamba tıpkı duvarın bir parçasıymış gibi görünüyor.

En Yaratıcı Aydınlatma Biçimleri

9) Pop-Up Lambalar:

Orta sehpanıza şöyle bir bakan misafirleriniz bu kapalı kitabı açtıklarında karşılarına çıkan lambayı görünce oldukça şaşıracak. Kâğıt ve kumaştan yapılmış bu kitabın içinde Victoria dönemi tarzı bir lamba bulunuyor. Ortam yaratmak ya da konuşmalarınıza ortak olması için görülebilecek en uygun lamba bu herhalde.

En Yaratıcı Aydınlatma Biçimleri

10) Vahşi Duvar Kâğıdı:

Jonas Samson'ın bir tasarımı olan bu duvar kâğıdı, ışıklar kapatıldığında sıradan bir duvar gibi görünse de düğmeye basıldığı an bir sanat gösterisine dönüyor. Kurulabildiği için istenilen sırada istenilen şekiller yanabiliyor. Böylece dümdüz duran alanlara can gelmiş oluyor.

En Yaratıcı Aydınlatma Biçimleri

11) Çeyreklik Köşe Lambası:

Köşelere lamba uydurmak her zaman zordur. Olması gerekenden fazla yer kaplarlar çünkü. Ji Young Shon'dan bu köşe lambası tasarımı, normal lambaların dörtte biri boyutunda. Yani dekore etmesi zor olan köşelere kolaylıkla uyabilecek bir tasarım.

En Yaratıcı Aydınlatma Biçimleri

12) Damlayan Suya Benzeyen Lamba:

Çıplak gözle göremediğimiz bir güzellik vardır hareket eden suda. Ancak yavaş çekime alındığında ya da bir fotoğraf karesinde dondurulduğunda suyun asıl güzelliğini görebiliriz. DBProjekBestaltung'dan bu zarif su damlası tasarımı, o anı üç boyutlu bir aydınlatma aracı hâline getiriyor.

En Yaratıcı Aydınlatma Biçimleri

13) Kanayan Lamba:

Bu lamba kimilerinin hoşuna gidebilir kimilerinin de midesini bulandırabilir. Generate Design Inc.'den kan gölü lambası, kırmızı kan damlaları görüntüsüyle kesinlikle ilginç bir lamba olduğunu gösteriyor. Lambanın ayak kısmı akan kan görüntüsünün arkasında gizli. Böylece lamba havada uçuyormuş gibi duruyor.

En Yaratıcı Aydınlatma Biçimleri

14) Güneş Enerjisiyle Çalışan Lamba:

Güzel mi yoksa sıradan mı? Bunu söylemek oldukça zor. Ancak fikir oldukça enteresan. Güneş enerjisini toplayarak çalışır hâle gelen lambalar zekice. Tasarımın kendisi de, 80'lerden kalma gibi ancak konsept daha başarılı bir biçimde de uygulamaya konulabilir.

En Yaratıcı Aydınlatma Biçimleri

15) Kartondan Lamba:

David Graas'ın tasarladığı bu karton lambalar, yap-boz birleştirmeye benziyor aslında. En düzgün ya da alev almaz lambalar olmadıkları açık. Ancak interaktif özellikleri ve oldukça sofistike duran dış görünüşü bu konseptin eğlenceli bir proje hâline gelmesini sağlıyor.

En Yaratıcı Aydınlatma Biçimleri

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

8 Korkunç Tümör

8 Korkunç Tümör vakası

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

Dünyanın En İlginç Anneleri

Dünyanın en ilginç annelerin yaptıklarını okuyunca gerçekten çok şaşıracaksınız.