Endonezyalı Bu Zeki Tabut Yapımcısı Çatısından Giren Meteoru 1.85 Milyon Dolara Satıyor

Endonezyalı zeki bir tabut yapımcısı haberlerin belirttiğine göre çatısından 1.85 milyon dolarlık bir uzay taşı düştüğünde bir gecede milyoner oldu.

33 yaşındaki Josua Hutagalung isimli adam futbol topu büyüklüğündeki meteor oturma odasının kenarındaki verandasına düştüğü sırada evindeydi.


Adam, “Evimin önünde, sokağa yakın bir yerde bir tabut üzerinde çalışıyordum ve evimi sarsan bu son derece şiddetli sesi duydum. 


Üzerimize ağaç falan düştü zannettim. Meteor aşırı derecede sıcak olduğu için onu alamadık, onun yerine karım bir çukur kazdı ve biz de onu gömdük,” dedi. Josua bu 2.2 kilogramlık meteor için 30 senelik maaşı kadar para aldı.


İyi niyetli, üç çocuk babası adam bu paranın bir kısmıylla köyüne yeni bir kilise yaptıracağını vaat etti.


Josua, “Her zaman bir kızımın da olmasını istemiştim ve umarım bu şimdi bir kızımın da olacağına dair bir işarettir,” dedi. 


Meteor uzmanı Jared Collins Bali’deki evinden alınarak uzay kayasını güvenli bir yere taşıması için getirildi. Collins, “Telefonum bir uçağa atlayıp uzay kayasını satın almam için gelen bir sürü çılgın teklifle yanıp söndü,” diye belirtti.