enteresan.com LogoEnerji İçin Bisiklet

OHM, bisikletçiler için tasarlanmış elle tutulan bir enerji cihazı. Aşağıda açıklanacağı gibi, bu cihaz, telefonunuza veya diğer şarj edilebilir elektronik cihazınıza güç sağlamak için kullanılabilen bir enerji deopolayıcı, cihaz enerji üretmek için, bir dinamo ve birkaç mıknatıs kullanıyor.
Enerji İçin Bisiklet

Artık siz de kendinizi, güç kablolarından ve sigara çakmaklarından sonsuza kadar kurtarabilirsiniz.

Enerji İçin Bisiklet


Tasarımcı Xavier Unwin, OHM'yi şu şekilde açıklıyor:
"Elektromanyetik indüksiyona bağlı olarak, OHM, insan gücünü kullanılabilir bir enerji olarak üretiyor, depoluyor ve dönüştürüyor.

1. Kullanıcı OHM mıknatıslarını tekerleğin tellerine takıyor. N42 neodim mıknatıslar, dayanıklılığın ve mıknatıs gücünün optimal dengesini sağlıyor.

2. Kullanıcı, Ohm tutucuyu bisikletin koltuğunun bulunduğu şekle göre ayarlayarak, tutucunun OHM mıknatıslarıyla aynı hizada olduğundan emin olmalı. OHM enerji cihazı, daha sonra tozdan ve nemden korunması için bu cihazı tutan tutucunun içine yerleştiriliyor.

3. Kullanıcı pedal çevirmeye başlayınca ve tekerlekler dönmeye başlayınca, mıknatıslar, OHM'un dâhili kablo bobinin (Dinamo) içinden geçerek bir elektrik akımı oluşturuyor. Bu akım, 1200 mAh Lityum ion bataryalarının içinde depolanıyor.

4. Kulanıcı pedal çevirmeyi tamamladığında, OHM enerji cihazı çıkarılıp uygun adaptörlerle 5 voltun alrındaki herhangi elektronik cihazı şarj etmek için kullanılabilir. Yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında yapılan pedal çevirme işlemi, bir cep telefonunu tamamıyla şarj etmeye yetecek kadar enerji üretebilir.

Enerji İçin Bisiklet

Diğer tüm bisiklet cihazlarında olduğu gibi OHM cihazı da, bisiklet hırsızlıklarına maruz kalmış bisikletçilerin dikkatli ve detaylı incelemelerinden geçecektir. Genelde açıkta duran bisikletlere, çalınma korkusu olmadan bir cihazı nasıl yerleştirebiliriz diye sorduklarını duyar gibiyim. Belki de bu mıknatısları parlak olmayan ve kara borsa değeri olan birşeye benzetmek hırsızların dikkatini çekmemesi açısından yararlı olabilir. Öte yandan, kendi elektronik cihazınızı kendi kanınızla, terinizle ve gözyaşınızla şarj etmek, tma bir steampunk stili. Ayrıca, dinamonun ne kadar muhteşem göründüğüne dikkat ettiniz mi?

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Kocasını Gizlice Takip Eden Kadın

Resimde gizlenen kadını bulabilir misiniz? Resimde hizmetçiyle flört eden adam basıldığının fakında değil çünkü karısı onu gizlice izliyor. Adamın karısının resimde nerede gizlendiğini bulabilir misiniz? Bulamadıysan 2. sayfada sorumuzun cevabını görebilirsiniz.