enteresan.com LogoEnerji Üreten Spor Ayakkabılar

Kaldırımda yürürken adımlarınızı yere basarken ortaya çıkan kinetik enerji maalesef hep yere gidiyordu, taki şu ana kadar...
Enerji Üreten Spor Ayakkabılar

Kaldırımda yürürken adımlarınızı yere basarken ortaya çıkan kinetik enerji maalesef hep yere gidiyordu, taki şu ana kadar. Zeki öğrenciler Christian Croft ve Kate Harman, sıradan spor ayakkabıları, enerji üreten makinelere dönüştürmek için mini bir jeneratör ve küçük bir mikro bilgisayar kullanarak bir plan tasarladılar.

Sürdürülebilir Dans Kulübü'ndeki kinetik enerji üretimine benzer teknoloji ve konsept kullanan Christian ve Kate, bir çift Heelys'te karar kılmadan önce farklı model spor ayakkabıları ve farklı elektrik üretimlerini denemişler. Bir çift Heelys marka ayakkabısının altına yerleştirilen enerji üretici tekerlerle, insan gücüyle çalışan ulaşım ve enerji üretimini sağlayan, sürdürülebilir enerji üretim projelerinin adı Energy Harvesting Derive.

Derive projesinde, ayakkabıya yerleştirdikleri küçük bir mikro bilgisayar ve bir LED ekranıyla, ayakkabıdan üretilen enerjiyi kullanabilme imkanına sahip oluyorsunuz. Mikrobilgisayar, kullanıcıya her 15-20 ayak atışında zigzag şeklinde yönler sunuyor. Web sitelerinde de belirtildiği gibi ayakkabılar sahiplerini şehirdeki engellerden geçip geçmemeleri gerektiği konusunda veya karşıdan karşıya geçme konusunda talimat veridiklerinde trafiği durdurup durdurmama konusunda bir tercih yapmaya zorluyor.

Enerji Üreten Spor Ayakkabılar

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

8 Korkunç Tümör

8 Korkunç Tümör vakası

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.