enteresan.com LogoEski Oyuncaklardan Yepyeni Bir Dünya

İnsan ve hayvan heykellerini atık plastik materyallerden, çoğunlukla da oyuncaklardan yapıyor.
Eski Oyuncaklardan Yepyeni Bir Dünya

Robert Bradford, gerçek boyutlu ve gerçek boyutlardan da büyük insan ve hayvan heykellerini atık plastik materyallerden, çoğunlukla da oyuncaklardan yapıyor. Tarak, düğme, toka ve mandal gibi diğer renkli parçaları da kullanan sanatçı, bazı söylentilerin aksine kendi kendini eğiten ve günün birinde birdenbire böyle bir çalışma yapmaya karar veren biri değil. Londra'da doğan ve İngiltere ve Amerika'da görsel sanatlar eğitimi alan Bradford, aslında bambaşka bir meslek grubundan. Kendisi bir psikoterapist. 2002 senesinde, çocuklarının unutulmuş ufak oyuncaklarının aslında daha büyük bir şeyin parçası olabileceğini düşündü ve kendi kısa tarihleri olan bu heykelleri yarattı. Plastik parçaların bir tarihleri, bilinmeyen bir geçmişleri olduğu düşüncesini çok sevdiğini, çünkü her birinin tarihte belli bir noktayı işaret ederek kültürün bir parçası olduklarını söyleyen Bradford, ilk düşüncesinin geri dönüşüm olmadığını da belirtiyor. Ancak elbette ki tüm heykeller bir geri dönüşümün ürünü. Heykellerin bazıları 3,000 kadar oyuncaktan oluşuyor ve yaklaşık $19,000 gibi bir fiyata satılıyorlar.

Eski Oyuncaklardan Yepyeni Bir Dünya

Eski Oyuncaklardan Yepyeni Bir Dünya

Eski Oyuncaklardan Yepyeni Bir Dünya

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.