enteresan.com Logo


dünya Etiketli İçeriklerDünyayı Hiç Böyle Görmüş müydünüz?

Geceleyin açık havada uydudan Dünyanın bütün kıtalarının fotoğraflarını çekmişler. Gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş.

Dünya Güzeli Seçildikten Sonra Değişen 13 Dünya Güzeli

Dünya güzeli seçilen güzellerin, Dünya Güzeli seçildikleri yıldan bu yana kadar nasıl değiştiklerini özetleyen bir galeri hazırladık sizin için. Görsellere tıklayarak galeriyi gezebilir ve resimlerin altında güzellerin Dünya Güzeli seçildikleri yılı, ülke isimlerini ve isimlerini görebilirsiniz.

Mutlaka Öğrenmeniz Gereken 12 Genel Kültür Bilgisi

Dünya üzerindeki birçok şeyin aslında nasıl ve neden olduğunu anlatan şahane genel kültür bilgilerini galerimizde sizin için derledik. Galeri görsellerine tıklayarak, resimlerin altında bu birbirinden enteresan bilgileri öğrenebilirsiniz.

Küresel Isınmanın 8 Çarpıcı İspatının Fotoğrafı

Her yıl biraz daha artan küresel ısınma sebebiyle dünyada oluşan değişikliklerin yüzümüze tokat gibi vuracağı, yıllara göre, öncesi ve sorası fotoğraflarını galerimizde sizin için bir araya getirdik. Galeri görsellerine tıklayarak, resimlerin altında resimlerin çekildikleri yılları ve aradaki büyük farkı görebilirsiniz.

Cep Yakan Dünyadaki En Pahalı 11 Şey

Altının gramı mı daha pahalı yoksa akrep zehrinin mi? Dünyada satılan daha ucuzdan pahalıya doğru sırlanmış en pahalı şeyleri sizin için galerimizde bir araya getirdik. Galeri görsellerine tıklayarak resimlerin altında dünyanın en pahalı şeylerinin neler olduğunu ve gram fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Haritaya Bakış Açınızı Değiştirecek Müthiş Bir Çalışma

Dünya haritası üstünde gösterilen birbirinden ilginç ve şaşırtıcı bilgileri sizin için galerimizde hazırladık. Galeri görsellerine tıklayarak dünya haritası ile ilgili değişik bilgileri öğrenebilir, Türkiye ve diğer ülkeleri karşılaştırma şansı bulabilirsiniz.

En Eğitimli 11 Dünya Ülkesi

Dünya Ekonomik Forumu'nun hazırladığı dünyanın en eğitimli ülkelerini ve 1-7 arası verdikleri puanları merak ediyor musunuz? Umarız biz de bir gün bu listeye gireriz diyelim ve galerimizde derlediğimiz dünyanın en eğitimli 11 ülkesiyle baş başa bırakalım. Galeri görsellerine tıklayarak, resimlerin altında dünyanın en eğitimli ülkelerini ve ülke puanlarını görebilirsiniz.

Şaşırtıcı Bilgileri Ortaya Çıkaran Harika Haritalar

Daha önce bilmediğiniz en enteresan bilgileri ülke ülke dünya haritası şeklinde gözler önüne seren haritaları sizin için galerimizde derledik. Galeri görsellerindeki haritalara tıklayarak harita altlarında, haritanın konusu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Dünyadanın Farklı Ülkelerinde İnsanların Yatak Odaları Nasıl?

Her ülkenin kültürü farklı olduğundan, her ülkenin insanının yatak odası tasarımı farklı. Biz de sizin için 13 farklı ülkeden 13 kişinin yatak odalarının nasıl göründüğünü belgeleyen resimleri galerimizde derledik. Galeri görsellerine tıklayarak içlerinde Türkiye'nin olduğu dünyanında değişik yerlerindeki insanların yatak odalarının görünümünü görebilirsiniz.

1 Dolarınız Varsa Dünyada Ne Alabilirsiniz?

Sadece 1 Amerikan Doları ile dünyadaki diğer ülkelerde ne ya da neler satın alabilirsiniz hiç merak ettiniz mi? Ülkemizde değeri oldukça yükselen dolar ile bakalım dünyanın diğer ülkelerinde neler alınabiliyor? Galeri görsellerine tıklayarak resimlerin altında 1 dolara alınabilecek şeyleri görebilirsiniz.