enteresan.com Logo


koltuk tasarımları Etiketli İçeriklerKöpek Balığı Ağızlı Koltuk

Kim Bu Koltuğa Oturmak İster?

Bir Kuş Yuvası'nın Üstünde Oturmak

Kuş yuvası sandalye...

Oyuncak Ayı Şeklindeki Şirin Koltuk

Şimdiye kadar, Dünya'daki en büyük oyuncak ayıya benim sahip olduğumu düşünüyordum. Fakat görünüşe göre, yanılıyormuşum.

Kenneth Cobonpue'den Ay Çöreği Şeklindeki Koltuklar

Fute Tasarım tarafından tasarlana bu yeni tasarımla ilgili sevilmemesi gereken ne var ki? Kenneth Cobonque tarafından tasarlanan Bobo koleksiyonunun bir parçası olan Ay Çöreği Koltuğu, hangi oturma takımıyla bütünleşirse bütünleşsin kesinlikle çok cesur bir ifade sunacak.

Bilgisayar Delileri İçin Mükemmel Bir Koltuk

İşte bu koltuk, sahip olmayı hayal ettiğim harika koltuğun gerçeğe dönüşmüş hali gibi. Benim kesinlikle sahip olmak isteyeceğim koltuk bu olurdu. Bir tarafında, katlanabilir bir klavye olan diğer tarafında ise, bir mouse olan bu koltuk, iş yaparken rahat bir şekilde oturabileceğiniz bir koltuğa benziyor. Eğer biraz marangozluk yeteneğine sahip ve tahtalarla uğraşmayı seven biriyseniz, bu koltuğu çok kısa bir sürede inşa edebilirsiniz. İşte size, her bilgisayar delisinin aşık olacağı havalı bir koltuk.

Chris Burton'ın Geri Dönüşümü: Repose Lounge koltuğu

Gelecek sefer bir inşaat alanından geçtiğinizde, daha dikkatli ve yakından bakın. İnşaat alanında, tasarımcı ve aynı zamanda Savannah College of Art and Design MFA öğrencisi olan Chris Burton'ı, bir sonraki koltuğu ya da masasını yapmak için, yıkıntılar arasında materyal ararken görebilirsiniz.

Emily Pilloton'un İnsan Yuvası

Kuşlar, çevreye zarar vermeyen küçük yaratıklardır. Yuvalarını, dışarıda bulabildikleri parçalardan hızlı bir şekilde yaparlar ve görünüşte karmakarışık duran bu çer çöp yığınlarını, yavrularını beslemek için mükemmel yuvalara dönüştürürler. İnsanlarda da yuva kurma iç güdüsü vardır. Tasarımcı Emily Pilloton'da bu dürtüden yola çıkarak İnsan Yuvası sandalyesinde ana fikir olarak kullanmış.

Oynak Koltuk ( Calla Chairm )

Calla Chair denilen bu koltuk oldukça oynak! Ünlü İtalyan mobilya markası Domodinamica'nın tasarladığı koltuğun kenarlarını istediğiniz şekilde oynatın. 145 cm genişliğinde ve 85 cm boyunda olan bu ilginç koltukların birçok renk seçeneği mevcut.

Loca Koltuk

Uçağınız veya BMW nizin koltukları çok mu rahat geldi? Maalesef onları çıkartıp oturma odasına koyamazsınız bunun yerine Redo Studio'nun R15 denilen şu koltuklarından alabilirsiniz! Bu fazlasıyla konforlu koltuk, uçak sanayinin ve F1 Formula arabalarının tasarımcılarından ortak bir ürün. Çeşitli renkleri de mevcut olan bu deri koltukların hemen yanında özel aydıtlatma ışığıda mevcut.

Kum Torbası Koltuk ( Champ Sofa )

Alman tasarımcı Tobias Fraenzel'in İtalyan bir mobilya şirketi için dizayn ettiği bu kum torbası aynı zamanda bir koltuğun minderi. Oldukça fonksiyonel bu minderi koltuğunuzdan doğrultuğunuzda rayları bir bir kum torbası olarak kullanmak mümkün. 2010 Milan Mobilya Fuarı'nda sergilenen bu koltuk spor sevenlerin ilgisini çekeceğe benziyor. Artık siz de sinirinizi koltuktan çıkarırsınız...