enteresan.com Logo


ilginç bisikletler Etiketli İçeriklerYikeBike: Yepyeni Bir Bisiklet Tasarımı

İki Tekerlekli Sıradışı Bisiklet İle Yolculuklar Daha Keyifli.

5 Kişilik Bisiklet Nasıl Yapılır

Bisiklet turuna 5 kişi çıkmaya ne dersiniz?

Yüzergezer Bisiklet Patent Bekliyor

Çinli bir adam, kendi elleriyle yaptığı yüzergezer bisikletinin patentini almaya hazırlanıyor.

El Yapımı 12 Bisiklet

Haftasonu için programınız yoksa, bir demir testereniz ve alet çantanız da varsa, neler yapabileceğinize siz bile şaşırırsınız...

Çılgın Bisikletler

Çevreci taşımacılığa örnek olarak verebileceğimiz güzel örnekler...

İtme Gücüyle Giden Bisiklet

Tekerleği yeniden icat etmek hiç bu kadar garip görünmemişti. Değerlendirme yapmadan önce karnım, bu titreşim saldırılarına hazır olsa da olmasa da bu konseptin rahatlık özelliklerini bekleyeceğim.

Olağan Dışı Bisikletler

Modifiye edilmiş bir bisiklete sahip olmak, benim bisiklete binmeyi öğrenmeye çalışırken, ayak bileğimi burktuğum 1990'lı yıllarda havalı bir olaydı. Şu anda hala, bu sanatı tamamıyla öğrenebilmiş değilim fakat bisikletler, tarzlarının oldukça dışına çıktılar.

Sabit Vitesli Bisikletlerin Soy Ağacı

Herhangi bir vites sistemi ya da fren sistemi bulunmayan sabit vitesli bisikletler, bisiklet yarış pistlerinin sürekli kontrol edilen çevresinde, kullanılmak üzere oluşturulmuşlardır. Bu, dağlık ve tepelik olan San Francisco'dan ya da arabalar tarafından işgal edilmiş New York'tan, pekte farklı bir şey değil.

Uçak Sanayisinin Bisiklet Jesti ( Spider Bike )

Bu her zaman yaşanacak bir olay değil! Tiflis merkezli bir uçak fabrikası sizle iletişime geçiyor ve alüminyum dörtgen borulardan bir bisiklet yapmak konusunda telif sunuyor! Bu gerçekten oldukça modern ve sıradışı! Sonuç ise Spider isimli bu canavar! Ana göve tüplerin birbirine kaynaklanmasıyla oluşturulmuş ve zincir kısmı soğuk damga ile ana gövdeye tutturulmuş!

Triobike: Yenilikçi Bir Kargo Bisikleti

Kopenhag'ın göbeğinde karşımıza, kendisini normal bir bisikletten portatif bebek arabasına dönüştürebilen yenilikçi bir kargo bisikleti olan Triobike çıkıyor...