enteresan.com Logo


şık tasarımlar Etiketli İçeriklerBir Su Damlasından Su İçmek

DROPPA, biçim, işlev ve alan arasındaki boşluğu dolduracak şekilde tasarlanmış bir sürahi konsepti.

Londra Musluk Suyu, Artık %100 Daha Büyük Bir Sürahide

London On Tap yarışması, finalistlerinin kısa bir listesini yayımladı geçen hafta. Bu yarışma, Londralıları pahalı, aşırı ambalajlanmış şişe suyunu içmek yerine musluk suyu içmeye teşvik etmeyi amaçlayan özgün su şişesi tasarımları arıyordu.

Geri Dönüştürülmüş Bahçe Hortumundan Yapılmış Mobilyalar

Bahçe hortumunuz, deliğinden sızdırmaya başladığında ne yaparsınız? Atar mısınız? Bu hortumları atmayanlardan biri Chase DeForest'ti.

Şu Sıcak, İçinizi Isıtan Duygu

Evde oturuyorsunuz. Favori programınızı kaydetmişsiniz ve izlemeye hazırsınız, sipariş verdiğiniz ve çok sevdiğiniz yemeği az önce teslim almışsınız. Dışarda gri, soğuk bir hava var fakat siz yumuşak bir yüzeyde bir yavru kedinin yaptığı gibi kıvrılmışsınız ve soğuğu hissetmiyorsunuz.

Altıgen Ahşap Kıyılar

Şunu kabul edelim, güzel sahilleri çok hızlı bir şekilde bir bir kaybediyoruz. Sahil kenarında, sevimli bir emeklilik evi almak için para biriktirme hayalleri, ucuz benzin gibi tükeniyor. Fakat tasarımcı Vicente Guallart, çekiciliğini yitiren kıyı şeritlerini, bu altıgen şekilli ahşap mikro adalar halinde olan yeni formlar eklemek için bir fırsat olarak görüyor. Ahşabın ciddi çevre gerçeğimiz için en doğru madde olduğundan ya da bu maddenin sert deniz kıyısı öğelerine ne kadar iyi dayanıp dayanmayacağından endişeliyim. Fakat görünüş itibariyle gerçekten çok hoş.

Dinamik Olarak Değişen Lamba

Penta lambası, belki de gördüğüm en göz alıcı tasarımlardan biri. Çoğu modern lambanın plastik kalıplama yolundan gittiği bir dönemde bu lamba, kendi şeklini ve ortam aydınlatmasını dinamik olarak değiştirebilen bir yapı kullanıyor. Lambanın şekli, döner bir hareketi sunuyor fakat karmaşık görünen tasarımı aslında çok basit bir yapıya sahip. Kompakt bir şekilde pakelenmiş ve geri dönüştürülmüş bileşenlerden yapılmış Penta, Luca Casarotto tarafından tasarlanmış.

Hurdalık Mücevherleri

Hiçbir hurdalığa yolunuz düştü mü? Önceleri yollarda yerini alan ezilmiş devasa otomobil yığınlarını veya metal gövdelerini görme fırsatınız oldu mu? Hurda yığınlarına baktığınızda, sevimli bir çift küpeyi ya da şık bir kolyeyi gözünüzde canlandırabiliyor musunuz? Hayır mı?

Man-Orah

Çelik borulardan yapılmış şamdan Man-Orah !

Işıklı Şişe Ağızlığı

Muhteşem Tasarımlı Işıklı Şişe