enteresan.com Logo


çin Etiketli İçeriklerAdrenalin Tutkunlarının Dikkatine: Dünyanın En Adrenalin Dolu Yürüyüş Parkuru!

Adrenalin bağımlıları burada mı? İşte Çin'de bulunan dağ, dünyanın adrenalin dolu, tırmanması en heyecanlı yürüyüş parkuru!

Dünyanın Hiçbir Yerinde Göremeyeceğiniz Çin’e Özgü 14 Tuhaf Şey

Çin tuhaf alışkanlıklara ve garip bir yaşam tarzına sahip bir ülkedir. Dünyanın başka hiçbir bölgesinde göremeyeceğiniz garip ve tuhaf şeyleri Çin'de görebilirsiniz. Çin'e özgü bu tuhaf 14 şeyi sizin için derledik.

Hayranlık Uyandıran Tianjin Binhai Halk Kütüphanesi

Çin'deki Tianjin Binhai Halk Kütüphanesi kafamızdaki alıştığımız kütüphane görüntüsünden bir hayli değişik ve etkileyici... Galerideki ileri butonuna tıklayarak siz de resimlerin altında bu heybetli ve hayranlık yaratan kütüphane ile ilgili haberleri görebilirsiniz.

Çin'de 2000 Yıllık Türk Mucizesi

Çin'de tam 2 bin 200 yıl önce, çölün altına Uygur Türkleri tarafından yapılmış olan Karız Kanalları denilen, bir mühendislik harikasının en etkileyici fotoğraflarını galerimizde sizin için hazırladık. Galeri görsellerine tıklayarak, resimlerin altında Türklerin 2200 yıl önce çölün altında nasıl olağanüstü bir yer inşa ettiğini görebilir ve haberin detaylarını görebilirsiniz.

En Ürkütücü Okul Yolu

Çin'in güneybatısında bulunan Siçuan eyaletinde olan Zhaojue şehir kırsalında çocuklar okula her gün bu korkutucu ve zorlu şartlarda gitmek zorunda kalıyor. Fotoğraflara bakarken okula rahat gidebildiğiniz için kendinizi şanslı göreceğiniz ibretlik fotoğrafları görmek ve haberin detaylarını öğrenmek için galeri görsellerine tıklayarak, resimlerin altına bakabilirsiniz.

Turistlerin Vahşi ve Tuhaf Zevkleri

Çin'in Harbin kenti yakınındaki Sibirya Kaplanları Orman Parkı, kaplanların canlı tavukları yemesi esnasında gerçekleşen bu şaşırtıcı ve vahşice ana tanık olmak isteyen yüzlerce turisti konuk ediyor. Vahşi eğlencenin ürkütücü fotoğraflarını görsellere tıklayarak görebilir, haberin detaylarını resimlerin altında bulabilirsiniz.

Çin'den Halimize Şükredeceğimiz Taşımacılık Örnekleri

Ülkemizde toplu taşıma araçlarının kalabalık olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman mutlaka Çin'in çeşitli yerlerinde çekilen farklı taşımacılık fotoğraflarına mutlaka bakmalısınız. Bu ilginç taşımacılık örneklerini görmek için, galeri görsellerine tıklayın.