enteresan.com Logo


lamba modelleri Etiketli İçeriklerYolculuk Yapan Işıklar

Çok pratik, çok şık ve evimde olmasını istediğim bir tasarım görmekten daha çok sevdiğim bir şey yok. Bir ağacın arasındaki bir çatal ve parlayan küreleriyle bir lamba ile VAKA, partinin "ışığı" ya da hayatı olacak.

Dinamik Olarak Değişen Lamba

Penta lambası, belki de gördüğüm en göz alıcı tasarımlardan biri. Çoğu modern lambanın plastik kalıplama yolundan gittiği bir dönemde bu lamba, kendi şeklini ve ortam aydınlatmasını dinamik olarak değiştirebilen bir yapı kullanıyor. Lambanın şekli, döner bir hareketi sunuyor fakat karmaşık görünen tasarımı aslında çok basit bir yapıya sahip. Kompakt bir şekilde pakelenmiş ve geri dönüştürülmüş bileşenlerden yapılmış Penta, Luca Casarotto tarafından tasarlanmış.

Kadeh Şeklinde Lamba

Normal bir şarap kadehi Dünya'daki en estetik şekillerden biridir.

Döndürülebilir Lambalar

Tasarımcı Joel Hesselgren; odanızın içeriğine göre herhangi bir yöne döndürülebilen yeni bir ışıklandırma konsepti tasarladı.

Dağınık Işıklar

Dünya'nın hemen her yerinde rastgele bir şekilde bulunan mantarlar gibi tasarımcı Jaren Goh da dağınık şekilde dizdiği bu lambalarla oda aydınlatmasına farklı ve asimetrik bir şekilde yaklaşıyor.

Katlanan Lamba

Lamba yapmanın ilginç bir yolu...

Materious'tan Kemik Lambası

Son zamanlarda zekice tasarlanmış Cubby ve devrimci Wifi Şemsiye'lerini keşfettiğimizden beri, Şikagolu Materious Tasarım'ın hayranı olmaya başladık. Bugün New York Brooklyn'de düzenlenen Haute Green Sergisi'nde Materious'tan süper bir tasarım daha gördük, Kemik Lambası.

Cai Çorap Lambaları

on birkaç yılda, örgü örmek ve dantel örmek, gerçek bir geri dönüş yaptı. Bunlar artık yaşlı bayanların uğraşları olmaktan çıktı ve her türlü tür A çalıştırmaları ve harika yenilikler, kendilerini kanıtlamak için örgü halkalarına yer veriyor. Güzel yapıldığında iplik sanatı gerçekten çok sevimli oluyor. Cai'nin dantelli lambaları da tam anlamıyla mükemmel.

Karton Lambalar

Giles Miller tarafından tasarlanan oluklu kartondan yapılmış lambalar!

Nondesigns Islak Lambası

Daha önce, topoğrafya ve bahçeciliği seçkin bir şekilde bir araya getirmesi nedeniyle ilgimizi çeken NONDesigns'ın tasarladığı TOPO masasını yayınlamıştık. Fakat bizi esas şaşırtan Islak Lamba oldu.