enteresan.com Logo


hayvanlar hakkında ilginç bilgiler Etiketli İçeriklerİlginç 10 Melez Hayvan

Dünya üzerinde farklı hayvanların çiftleşmesiyle ortaya çıkan 10 yeni ırkı sizler için derledik..

Dağları Delemeyen Ama Kilometrelerce Yürüyen Penguenler

İmparator penguenleri çiftleşme bölgesine gelmek için çok uzun mesafeler katediyorlar ama çiftleşme anda 2-3 dakika sürüyor.

Yürüyebilen Köpek Balığı

2005 senesi itibariyle bilim adamları yeni bir köpek balığı türü keşfetti. Ancak bu köpek balığı yüzmekle kalmıyor, aynı zamanda yürüyebiliyor! Bu türün adı cc olarak isimlendirilmiş.

Farelerin Susuzluğu

Fareler, develerden daha uzun süre susuz kalabilirler.

Kaplanların Postları

Kaplanların derileri çizgilidir. Tüyleri değil.

Kurbağalar hakkında İlginç Bilgiler

İngiltere'deki açık üniversite Milton Keynes araştırmacıları, çiftleşme mevsimindeki erkek kurbağaların deprem gibi önceden sezilmesi zor olayları haber verebileceğini düşünüyor.

Timsah Çeneleri Sağa Sola Oynamaz

Bir timsah çenesini açıp kapatabilir ancak sağa sola oynatamaz.

Hayvanlar Hakkında Bilmediğiniz Gerçekler (Bölüm4)

Baykuşlar mavi rengi görebilen tek kuş türüdür. Timsahlar renk körüdür. Timsahlar sualtında neredeyse hiçbir şey görmezler, ancak su üzerinde görüşleri çok keskindir.

Hiç Ummadığınız Katil Çiftlik Hayvanları

Binlerce yıldan beri evcilleştirilmekte olan, genellikle uysal çiftlik hayvanlarının öldürme potansiyeli vardır, hatta bazen bunu kasıtlı olarak yaparlar. Sevimli bir çiftliğe ya da köye gitmeden önce tehlikelerin farkında olun. Bir çiftlikteki, ya da köydeki en tehlikeli hayvan tabii çiftçinin, ya da köylünün kendisidir. Ancak bu hayvanlar da insanlar kadar tehlikeli olabilirler.

Hayvanlar Hakkında Bilmediğiniz İlginç Gerçekler (Bölüm2)

Bukalemunun dili, kendi uzunluğunun iki katı kadardır. Yaraslar mağaralarından çıktıklarında her zaman sola dönerler. Karıncalar asla uyumaz.