enteresan.com Logo


modern tasarımlar Etiketli İçeriklerİnanılmaz Deniz Kabuğu Evi

Deniz kabuğundan esinlenilen bu ev Senosiain Arquitectos tarafından tasarlanıp, inşa edildi. Bu inanılmaz bir ev.

Manyetik Perdeler

Bu manyetik perdeler, tasarımcı Florian Krautli tarafından tasarlandı.

Setlerin ve Barajların Pabucu Dama mı Atılıyor?

Doğa tarafından mevsimsel sellerin bahşedildiği alanlarda yaşamak kolay iş değil. Fakat Sel Duvarı Kontrolü konsepti ile bunu kolaylaştırmak mümkün.

İnsan ve Teknoloji İşbirliği

Daan Roosegaarde, Hollandalı bir tasarımcı.Çalışması ise, insan vücudu ile teknolojinin etkileşimi üzerine dayanıyor.bu yeni tasarımda, vantilatörler, sensörler, yazılım ve diğer ortamlar seslere ve hareketlere tepki gösteriyor.FLOW, insan vücudu yapının etrafında dönerken yapay bir rüzgar yaratıyor.İnsanlar kendilerini tasarımın bir parçası olarak hissediyor ve tasarımla aralarındaki bağlantının farkına varıyorlar. Tasarımcı: Daan Roosegaarde

Lego Benzeri Parçalı ve Modüler Elektronik Cihazlar

Eğer orijinaline yakın ve yüksek kaliteli ses veren bir hi-fi televizyona, bir cep telefonuna, bir bilgisayara ve bir dijital fotoğraf makinesine sahipseniz, zaten elinizde hoparlörlerden, amplifikatörlerden, mikrofonlardan, ekranlardan ve kameralardan oluşan bir elektronik cihaz seti bulunuyor demektir.

Modern Tasarımlı Kilise

Çin'in en büyük Hıristiyan kilisesi olarak hizmet veren bu yapı, mimarlar tarafından dikey hatlarla yükselerek adeta cennete yaklaşmaya çalışıyor.

Lime Stüdyonun Mobilya Konseptleri

Lime Stüdyo, yeni tasarımlarını Milano'da 16-21 Nisan 2008 tarihleri arasında sergiledi.

Bulaşıklarınızı Kurutarak Bitki ve Baharat Yetiştirin

Su, geri dönüştürülmesi ve korunması gereken bir kaynaktır. Bu yüzden, bulaşıkların kuruması için asıldıkları ızgaralardan lavoboya akan su tertemiz olduğundan bu aletler, bugüne kadar temiz suyun israfına sebep oldular.

Masa Başında Yemek Yapmanın Sosyal Etkisi

Chris Fox tarafından tasarlanan Electrolux konsepti, bir sonraki akşam yemeği ziyafetinizde ilgi odağı olacak şekilde tasarlanmış uyarlanabilir bir pişirme ızgarasadır.

Televizyonlu Aynalar

Koreli bir tasarım şirketi olan DND Casa, Ad Notam ayna teknolojisini kullanarak televizyonla donatılmış harika aynalar üretiyor. Televizyon izleyebileceğiniz olanaklar sınırısız. "Herşeyin hayali kurulabilir ve neredeyse hiçbir şey imkansız değildir" felsefesine sadık kalan DND Casa, bu teknolojiyi diğer ev ve ofis nesnelerine de uygulayarak herşeyi çok işlevli hale getiriyorlar.