enteresan.com Logo


lamba tasarımı Etiketli İçeriklerReveal Lighting Işıklandırma Sistemi

Sıradışı bir abajurla tanışmaya hazır olun!

Klonlanmış Göz Küresi Şeklindeki Lambalar, Sizi İzliyor

Yapmanız gereken, websitelerindeki formu doldurmak, baskın olan göz rengini belirtmek ve kendinizin ya da başkasının gözlerinin yakından çekilmiş fotoğrafını yollamak. Gözlerinizi yansıtan lambalar daha sonra, cam sanatçısı Livio Serena'dan sipariş edilebiliyor. Bu lambalar, sizi ya da başkasını gözleyerek çok korkmalarına neden olacak.

En Garip Lambalar

İşte en ilginç lamba tasarımlarından oluşan güzel bir galeri.

Dinamik Olarak Değişen Lamba

Penta lambası, belki de gördüğüm en göz alıcı tasarımlardan biri. Çoğu modern lambanın plastik kalıplama yolundan gittiği bir dönemde bu lamba, kendi şeklini ve ortam aydınlatmasını dinamik olarak değiştirebilen bir yapı kullanıyor. Lambanın şekli, döner bir hareketi sunuyor fakat karmaşık görünen tasarımı aslında çok basit bir yapıya sahip. Kompakt bir şekilde pakelenmiş ve geri dönüştürülmüş bileşenlerden yapılmış Penta, Luca Casarotto tarafından tasarlanmış.

Kadeh Şeklinde Lamba

Normal bir şarap kadehi Dünya'daki en estetik şekillerden biridir.

Döndürülebilir Lambalar

Tasarımcı Joel Hesselgren; odanızın içeriğine göre herhangi bir yöne döndürülebilen yeni bir ışıklandırma konsepti tasarladı.

Dağınık Işıklar

Dünya'nın hemen her yerinde rastgele bir şekilde bulunan mantarlar gibi tasarımcı Jaren Goh da dağınık şekilde dizdiği bu lambalarla oda aydınlatmasına farklı ve asimetrik bir şekilde yaklaşıyor.

Katlanan Lamba

Lamba yapmanın ilginç bir yolu...

Maria Hamprecht'in SW Solar Lambası

Basitleştirilmiş, siluete benzer biçimiyle, yumuşak parıltısıyla ve dahice fonksiyonlarıyla Maria Hamprecht'in SW° Solar Lambası, gerçekten hem mecazi hem de gerçek anlamda parıldıyor.

Tasarım Kavgası- Bu Lambayı İlk Kim Tasarladı?

Görünüşe göre, bu dallara ayrılan lambalı avize tasarımıyla ilgili bir tartışma almış başını gidiyor.