enteresan.com Logo


galaksi Etiketli İçeriklerİnanılmaz Ev Sineması

Jacob Yarmuth kuvettle muhtemel dünyanın en büyük Stargate fanatiğidir...

Jüpiterin Harika Manzaraları

Jüpiter'in büyüleyici fotoğraflarından oluşan muhteşem bir galeri!

Güneş Sisteminin Dışında Bir Gezegen Bulundu

Gökbilimciler uzak bir güneş sisteminde kayalık yüzeyli bir gezegen buldu. Bu keşif dünyadan başka bir yerde de yaşam olduğunu bulma umutlarını arttırdı.

Uzay Görüntüleri

Yenilenmiş Hubble uzay teleskobu ile çekilmiş bu muhteşem görüntülerde birbirinin içine geçmiş galaksileri parlak renkleriyle görüyoruz.

En Sıcak Galaksi Yıldızı Bulundu

Güneşten 35 kat daha fazla sıcaklığa sahip yıldız bulundu.

Mars Gezegeninin Gizli Güzelliği

Zaten oldukça alışıldık bir hale gelmeye başlayan, Ay'ın dolunay halindeki fotoğraflarından ya da Dünya'mızın bazı fotoğraflarından başka, çok nadir olarak diğer gezegenlerin güzelliklerine şahit olma şansına erişebiliyoruz. Bu sefer ise, kızıl gezegeni tüm ihtişamıyla görebilme şansını yakalayabiliyoruz. İşte Mars gezegeni açığa çıkıyor!

NASA Fotoğrafları Hubble'ın 18. Doğumgününü Kutluyor

18 yıl önce 24 Nisan'da Hubble Teleskobu, Discovery Uzay Aracı sayesinde uzaya gönderildi. Teleskobun fırlatılışının 18.

Kozmik Uzay Resimleri

Bir uzaylı olarak, evimiz olan Dünya'dan pek fazla dışarı çıkabildiğimiz söylenemez. Dışarıda uzayda, enteresan ve değişik bir hayat var. Fakat henüz yaşımız küçük olduğu için, annemiz dışarı çıkmamıza izin vermiyor. Şimdilik fotoğraflarıyla yetinelim.

Google Earth artık uzayı da gösteriyor

Google Earth sizi uzayı izlemeye çağırıyor...

Geleceği Görüyorum

Günlük gidiş gelişlerinizde yola ayırdığınız vaktin boşa geçtiğini düşünüyorsanız Samanyolu Transit Aracıyla gelecekte galaksiler arası yolculuk yapacak olan bu insanları düşünün bir de.