enteresan.com LogoEvleri ilginç bir yer haline getiren gizli kapılar ve geçitler.

Tarih boyunca insanlar evlere, kalelere vb. çeşitli gizli odalar, geçitler yerleştirmişlerdir. Bu gizliliğin nedeni insanların saklayacak bazı şeyleri olması ya da birilerinden saklanmaları, kaçmalarının gerekmesidir. Örneğin Beyaz Saray'da bulunan gizli geçitleri filmlerde görmüşsünüzdür ya da İstanbul'da sarayların altındaki gizli tünelleri duymuşsunuzdur.
Kitaplık şeklinde gizli kapı
Kitaplık şeklinde gizli kapıGünümüzde gizli odalar ve geçitler sadece önemli kişilerin güvenliği ya da suçluların bir şeyler saklaması için kullanılmıyor. Evlerinin dekorasyonunda gizli odalar ve kapılar kullanılıyor ki bu da evlere değişik bir hava veriyor. Belki de en klasik gizli kapı şekillerinden biri de kitaplıktır. Filmlerde, çizgi dizilerde bir kitabın oynatılıp kitaplığın kapı gibi açılmasını görmüşsünüzdür. Kapısı bu şekilde olan bir oda istemez misiniz? Eve gelenleri şaşırtmak için birebir! Misafirlerinize "Gelin bu konuyu gizli odamda görüşelim." diyebilirsiniz.

İkizleriyle Çektiği Fotoğraftaki Detayı Farkedince Korkuya Kapıldı

2015 yılında Kaliforniyalı genç bir annenin yaptığı şey herkesin tepkisini çekti. Blaine ve Rylie isminde iki çocuğu olan genç anne Brandie Wood evinde küçük bir sosyal deney yaptı. Bu deney teknolojinin hayatımızı nasıl ele geçirdi ile ilgiliydi. İleri butonuna basarak olayın devamını okuyabilirsiniz.

Ona Dünyanın En Çirkin Gelini Dediler: Şimdi Onu Görenler İnanamıyorlar!

Sosyal medyada ne yazık ki 'dünyanın en çirkin gelini' olarak tanınan Rus kadın, kendisine bu yakıştırma yapanlara bakın nasıl cevap verdi! Şaşırtıcı değişim galerimizde! İleri butonuna tıklayın.

Sizi Gülmekle Ağlamak Arasında Bırakan 15 Anlamsız Kıyafet Tasarımı

Neden böyle kıyafetler tasarlanmış ? Hadi tasarlamışlar siz neden giydiniz be kardeşim!

Yaşama Çok Erken Veda Etmiş 20 Ünlü Türk

Aramızdan çok erken ayrılan ve sanat dünyasından tanıdığımız 20 Türk ünlüyü sizin için galerimizde derledik. İleri butonuna tıklayarak siz de bu isimlerin kimler olduğunu görebilirsiniz.

Göz Yanılması Yaşayacağınız Enteresan mı Enteresan Görüntüler

Göz yanılmasının eseri olan birbirinden ilginç görüntüleri sizin için galerimizde bir araya topladık. İleri butonuna tıklayın.

10 Yaşlı Milyarderin En Güzel Eşleri

Bugün sizlere dünyanın en zengin iş adamlarının güzeller güzeli eşlerinden bahsedeceğiz.

Rus Kadınları Niye Bu Kadar Güzel? İşte Nedenleri!

Dünya üzerindeki kadınlar arasında Rus kadınlarının güzellikleri bir başkadır. Peki Rus kadınları neden bu kadar güzel? İşte merak edilen olası nedenleri...

Çektikleri Birbirinden İlginç Fotoğraflarla Yakalanan İnsanlar

Selfie çılgınlığı ülkemizde olduğu gibi, dünyanın her yerinde tüm hızıyla devam ediyor. İşte çektikleri birbirinden ilginç selfilerle yakalanan insanlar...

Günün Enteresan Fotoğrafları

Sosyal medyada ses getiren en ilginç 30 fotoğrafını derledik.

Doğru Olduğuna İnanamayacağınız 10 İnsan Özelliği

Dünyada bulunan her insanın kendine özgü bir özelliği vardır. Bu derlediğimiz içerikte ise gerçek olup olmadığını sorgulayacağınız 10 insanı gözlemledik.

Dünyadan İlginç 20 Düğün Fotoğrafı

Bazı gelin ile damatlar gerçekten çok çılgın oluyor. Sizde eşinizle böyle pozlar vermek ister miydiniz?

Peynir Fabrikasında Akıl Almaz Skandal

Bir peynir fabrikasında yaşanan skandal duyanları şok ediyor. Peynir fabrikasında çalışan işçiler, önce peynir yapımında kullanılan sütle banyo yapıp, ardından bu sütle peynir yaptılar! Galerideki ileri butonuna tıklayarak bu skandalla ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.