enteresan.com LogoFethi Atakol'un Fonksiyonel Sanat Çalışması

Fethi Atakol, Martino Gamper'ın eski sandalyelerle yaptığı işi, bulduğu ev eşyaları ile yapıyor...
Fethi Atakol'un Fonksiyonel Sanat Çalışması

Bu seneki çevreci temalı Salone Satellite'taki, en iyi ve favori tasarımlardan biri de, İsviçre'de yaşayan ve 'Yeniden tasarımcı' olan Fethi Atakol'un çalışmalarıydı. Fethi Atakol'un ortaya çıkan ilk tasarımları, Duchamp'ı gururlandırırdı. Çünkü bu tasarımlar, kullanılmayan nesneleri kullanarak oluşturulan, fonksiyonel sanat çalışmalarından oluşmuş harika bir derlemeyi oluşturuyor. Fethi Atakol'un tasarımları, biraz uçuk ama eğlenceli bir şekilde tasarlanmış ve her gün normal bir şekilde kullandığımız basit eşyaları, olağan üstü bir etki yaratacak şekilde bir araya getiriyor.
Her geçen gün gelişen ve bir sürü yeni tasarım ortaya çıkaran çevreci ürünler pazarı; çevreci tasarımların çoğunun genelde, hiçbir yeni materyal kullanımını gerektirmemesi, bir süreçten geçirilmesinin gerekli olmaması ve gereksiz bir şekilde fazla enerji tüketen üretim aşamasının olmaması gibi özelliklerinin olduğunu unutmanıza neden olabilir. Fethi Atakol'un çalışmaları ise, onun zaten yapılmış olan ürünlerin değerini tekrar düşünerek değerlendirmesi ve bunları tasarımlarında kullanması sayesinde, bu hızlı çevreci pazara, yepyeni ve taze bir nefes getiriyor.
Fethi Atakol'un büyük bir titizlikle, tamamen elle ürettiği tasarımlarından her biri, fonksiyon ve biçim konusunda eşsiz çalışmalar ve ayrıca Fethi Atakol'un, bu materyallerin gizli olan yeteneklerini bulup öne çıkarmada gerçek bir usta olduğunu ispatlıyorlar. Basit bir süzgeç, harika bir ışık efekti veren lamba gölgeliği haline geliyor, eski ve kullanılmayan bir bavul, içinde eşya saklayabileceğiniz bir sehpa haline geliyor. Fethi Atakol, Martino Gamper'ın eski sandalyelerle yaptığı işi, bulduğu ev eşyaları ile yapıyor. Martino Gamper, Dünya'nın her yerindeki DIY tasarımcıları için bir esin kaynağıdır.

Fethi Atakol un Fonksiyonel Sanat Çalışması

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.