enteresan.com LogoFutbol Topu Şeklindeki Evler

Seller ve kasırgaların hafızalarımızda yer etmesi nedeniyle, her zaman sular yükseldiğinde suyun üstünde kalabilecek evleri gördüğümüzde not alıyoruz. Afet karşısında esneklik, bir kurtuluş lütfu olabilir. Futbol topu şeklindeki bu evler, bu ihtiyaca cevap verecek cinsten.
Futbol Topu Şeklindeki Evler

Japon tasarımı Barier'in küresel şekli, altıgen panellerle birlikte yapılmış fakat basit şeklinin ötesinde evi kullanacak kişiler, renk, boyut ve zeminle olan bağlılık konusunda bir sürü seçeneğe sahip oluyor. Barier'in sitesinde fazlasıyla detay bulunmasına rağmen kendi giriş cümleleri aslında herşeyi anlatıyor: "Çocukluğunuzda oynadığınız futbol topu büyüyerek bir rüya topuna dönüşüyor ve içinde yaşamanız için size olanak tanıyor. Suda yüzebildiğinden bir kurtarma gemisi olarak kullanılabilir".

Futbol Topu Şeklindeki Evler

Futbol topu şeklindeki bu evlerden istemeseniz bile Barier web sitesi, kelimelerle anlatılamayacak kadar hoş ve sadece duş alan sevimli çocukları, meyve şeklindeki futbol evleri ve futbol topu şeklindeki köpek kulübeleri görmek için bile bu siteyi ziyaret etmeye değer. Kim bilirdi ki futbol topundan bu kadar çeşitli evler yapıldığını? Futbol topu şeklindeki evlerden (böyle bir kategori olabileceğini biliyor muydunuz?) bir diğer haber de, Hollandalı mimar Jan Sonkie'nin Malawi'de kendisi için yaptığı yuvarlak evden geldi. Barier'in depreme dayanaklılık ve hem karada hem suda var olabilme özelliklerini taşımasa da evin ahşap ve metal kombinasyonu çok modern ve çok hoş.

Futbol Topu Şeklindeki Evler

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.