enteresan.com LogoFutbol Topu Şeklindeki Evler

Seller ve kasırgaların hafızalarımızda yer etmesi nedeniyle, her zaman sular yükseldiğinde suyun üstünde kalabilecek evleri gördüğümüzde not alıyoruz. Afet karşısında esneklik, bir kurtuluş lütfu olabilir. Futbol topu şeklindeki bu evler, bu ihtiyaca cevap verecek cinsten.
Futbol Topu Şeklindeki Evler

Japon tasarımı Barier'in küresel şekli, altıgen panellerle birlikte yapılmış fakat basit şeklinin ötesinde evi kullanacak kişiler, renk, boyut ve zeminle olan bağlılık konusunda bir sürü seçeneğe sahip oluyor. Barier'in sitesinde fazlasıyla detay bulunmasına rağmen kendi giriş cümleleri aslında herşeyi anlatıyor: "Çocukluğunuzda oynadığınız futbol topu büyüyerek bir rüya topuna dönüşüyor ve içinde yaşamanız için size olanak tanıyor. Suda yüzebildiğinden bir kurtarma gemisi olarak kullanılabilir".

Futbol Topu Şeklindeki Evler

Futbol topu şeklindeki bu evlerden istemeseniz bile Barier web sitesi, kelimelerle anlatılamayacak kadar hoş ve sadece duş alan sevimli çocukları, meyve şeklindeki futbol evleri ve futbol topu şeklindeki köpek kulübeleri görmek için bile bu siteyi ziyaret etmeye değer. Kim bilirdi ki futbol topundan bu kadar çeşitli evler yapıldığını? Futbol topu şeklindeki evlerden (böyle bir kategori olabileceğini biliyor muydunuz?) bir diğer haber de, Hollandalı mimar Jan Sonkie'nin Malawi'de kendisi için yaptığı yuvarlak evden geldi. Barier'in depreme dayanaklılık ve hem karada hem suda var olabilme özelliklerini taşımasa da evin ahşap ve metal kombinasyonu çok modern ve çok hoş.

Futbol Topu Şeklindeki Evler