enteresan.com LogoFutbolcular Neden Heyecanlarına Yenik Düşüyor ?

İngiltere kaçıracağınızı tahmin ediyor: Neden ülkenin futbolcuları, penaltı atışları geldiğinde heyecanlarına yenik düşüyorlar?
Futbolcular Neden Heyecanlarına Yenik Düşüyor ?

İngiliz futbolcuları penaltı atışlarında neden bu kadar kötüler? Görünüşe göre bunların hepsi zihinsel bir şey. Sporcu kahramanlarımızın,beceriksiz olduklarını söyleyemeyiz ancak bu konuda kendilerine güvenmedikleri kesin. Araştırmacılar, okulda ya da spor yaparken bir şeyler üretmek gerektiğinde, başarısızlığı ya da başarıyı ummanın bu konuda anahtar olabileceğini düşünüyorlar. Exeter ve St Andrews Üniversitesi psikologları, bu psikolojik kalıpların başarıyı arttırabileceğini veya engelleyebileceğini söylüyorlar. İngiliz futbol takımı tarihinde, büyük turnuvalarda penaltıya kalan 7 maçtan sadece bir tanesini kazanabilmiş.Bu performans psikolojik olarak geçmişteki başarısızlıklarla birlikte bilinç altında yer ettiği için, penaltıların kaçmasının nedeni olabilir. Sonuç olarak araştırmacılar, psikolojik etkenlerin, kişiler ya da gruplar üzerinde pozitif etkileri olabileceğini keşfettiler. Örneğin, sürekli olarak biz en iyiyiz mesajı veren bir gruba dahil olduğunuzda, bu sizin kişisel başarınızı da artıracaktır. Bu da İngiliz futbolcuların önemli turnuvalarda penaltı kaçırmalarının, futbolcuların kabiliyetlerinden ziyade psikolojik etkenlerin bir sonucu olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Futbolcular Neden Heyecanlarına Yenik Düşüyor ?

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.