enteresan.com LogoFutbolcular Neden Heyecanlarına Yenik Düşüyor ?

İngiltere kaçıracağınızı tahmin ediyor: Neden ülkenin futbolcuları, penaltı atışları geldiğinde heyecanlarına yenik düşüyorlar?
Futbolcular Neden Heyecanlarına Yenik Düşüyor ?

İngiliz futbolcuları penaltı atışlarında neden bu kadar kötüler? Görünüşe göre bunların hepsi zihinsel bir şey. Sporcu kahramanlarımızın,beceriksiz olduklarını söyleyemeyiz ancak bu konuda kendilerine güvenmedikleri kesin. Araştırmacılar, okulda ya da spor yaparken bir şeyler üretmek gerektiğinde, başarısızlığı ya da başarıyı ummanın bu konuda anahtar olabileceğini düşünüyorlar. Exeter ve St Andrews Üniversitesi psikologları, bu psikolojik kalıpların başarıyı arttırabileceğini veya engelleyebileceğini söylüyorlar. İngiliz futbol takımı tarihinde, büyük turnuvalarda penaltıya kalan 7 maçtan sadece bir tanesini kazanabilmiş.Bu performans psikolojik olarak geçmişteki başarısızlıklarla birlikte bilinç altında yer ettiği için, penaltıların kaçmasının nedeni olabilir. Sonuç olarak araştırmacılar, psikolojik etkenlerin, kişiler ya da gruplar üzerinde pozitif etkileri olabileceğini keşfettiler. Örneğin, sürekli olarak biz en iyiyiz mesajı veren bir gruba dahil olduğunuzda, bu sizin kişisel başarınızı da artıracaktır. Bu da İngiliz futbolcuların önemli turnuvalarda penaltı kaçırmalarının, futbolcuların kabiliyetlerinden ziyade psikolojik etkenlerin bir sonucu olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Futbolcular Neden Heyecanlarına Yenik Düşüyor ?

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Tuvalet Temizleyicisi

Bir adam Microsoft şirketine iş için konuşmaya gidiyor. Girmek istediği iş de tuvalet temizleyiciliği. HR menajeri ile görüşüp tıkanmış bir lavaboyu temizleyip testten geçiyor.

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.