enteresan.com LogoFutbolculuk Zor İş!

Futbol Hakkında Bilmedikleriniz
Futbolculuk Zor İş!

Futbolculuk, insanların hep gıpta ile baktıkları bir meslektir.

Peki bu mesleğin hiç zorlu yanları yok mudur? Tabii ki de vardır.

Yorulmak, stres, takım oyunu uyumunu bir kenara bırakın, futbolcuların ileride ciddi sağlık problemleri çektiklerini biliyor muydunuz?

Bir meşin top en fazla 450 gramdır. Peki hava toplarında hızla aşağı inen topun aldığı yükselen ivme ile kaç kiloya ulaştığını biliyor musunuz? Ortala hava toplarında oluşan hız, 2,5 kilo değerindedir. Futbolcu her kafa topunu karşılamasında beyninde 1000'den fazla hücre ölür. Bu yüzden kısmi sarsıntı ve hafıza sorunları futbolcularda boy gösterir. Zaten çok akıllı futbolcular göremeyiz meydanda.

Bir futbolcunun kariyerinden sonra beyin tümörü riski ortalama olarak %60'dır.

İşte gıpte ettiğiniz meslek, bu gibi sorunlara neden oluyor. Kazanılan paralarla da tedavi ettiremezsiniz kendinizi. Daha kalp vakaların saymadık bile!

Futbolculuk Zor İş!

Fotoğrafçı: alexao

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Bir öğrenci annesinin, veli toplantısı sonrası yazdığı yazı paylaşım rekorları kırıyor

Bugün oğlumun veli toplantısındaydım. Daha doğrusu öğretmen-veli görüşme gününde. Ortaokulda olan oğlumun sanırım altı öğretmeni ile görüştüm. Her bir öğretmenin odasının önündeki kuyrukta uzun uzun bekledim.