enteresan.com LogoGDO Hakkında Bilinmesi Gereken Bilgiler

Son günlerde oldukça sık duyduğumuz bir terimdir GDO. Peki GDO hakkında insanlar ne biliyor?
GDO Hakkında Bilinmesi Gereken Bilgiler

GDO Hakkında Bilinmesi Gereken Bilgiler

Fotoğrafçı : Royalbroil

GDO, Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar anlamına geliyor. Bence bu terimi Türkçe'ye çeviren, kulağa biraz daha ılımlı gelsin diye böyle bir karşılık yazmış. Biz size gerçekçi yaklaşalım istedik sevgili okur. GDO, "Genetik Yapısı Bozulmuş Canlı Organizmaları" diyelim.GDO, bugüne kadar insanlara pek cici bir şey olarak aktarılmış ama kakadır. Çünkü GDO işlemine maruz kalmış şeyler (Misal: Besinler) farklı bir gen yapısına sahiptir. Dış yollardan bu gen, DNA yapılarına yerleştirilmiştir. Mesela siz bu besini yediğinizde o gen yapısı sizin vücudunuza enzimlenecek. Belki siz de bir problem olmayacak ama çocuklarınızda ve onların çocuklarının torunlarına kadar uzanacak bir zincirde, iki kafalı, beş kollu insan vakaları vuku bulacak. Biz insanlık görevimizi yerine getirelim, GDO'yu sizlere bir kez daha anlatalım istedik. Mümkün mertebe de organik ürün almaya çalışın. Ülkemin masumane köylüsü hala organiz meyve/sebze yetiştirebiliyor. "Uber Capital" daha köylüme ulaşamadı. Domates de güzelmiş hani_

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Tajikista'da son Moda Tek Kaş

Tajikistanlılara göre kadınların kalın ve bitişik kaşları olması daha güzel...

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.