enteresan.com LogoGelmiş Geçmiş En Büyük Ordu

Rusya'nın Dillere Destan Ordusu
Gelmiş Geçmiş En Büyük Ordu

Gelmiş Geçmiş En Büyük Ordu

Fotoğrafçı: danielfoster437

Ordular, bir ülkenin bel kemiğidir. Ordusu sağlam olmayan bir ülke, asla başka ülkelere söz geçiremez. Bu mantıkta yola çıkan Rusya, zamanında öyle bir ordu kurmuş ki dillere destan_Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği zamanında kurulan Kızıl Ordu, 1945 senesinden başlayarak Soğuk Savaş'a kadar çok büyük bir gövde gösterisi yapmıştır. Stalingrad kuşatmasını kıran Kızıl Ordu, 1945 senesi içerisinde Almanya'nın doğu yakalarına doğru öyle bir akın düzenlemiştir ki, Alman çelik ordusu bile bu akını durduramamıştır. Yaklaşık 3,5 milyon asker, 13 bin uçak ve 60 bin tank ile birlikte kış kıyamete rağmen ve çelik Alman ordusuna rağmen sadece 1 ayda Almanya sınırlarına varmayı başaran Kızıl Ordu, adeta Avrupa'ya kilometrelerce öteden postal seslerini duyurtuyormuş. Soğuk Savaş döneminde ise aktif personel sayısı 8,6 milyon askere ulaşmıştı. Elinde 21.000 adet nükleer füze bulunuyordu. 700 küsür bin adet hava aracı, 800 bin küsür adet kara aracı ve 34 bini ağır sınıf olmak üzere 90 bin adet deniz aracı ile birlikte Kızıl Ordu dünyanın en çok korktuğu ordulardan bir tanesiydi. Öyle ki SSCB istese dünyadaki her ülkeyi kendi topraklarında vurabilecek, bir savaş başlatsa sadece saatler içerisinde bitirebilecek güce sahipti.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Yeni Yıl Mucizesi Dördüzler

Sean ve Lisa Kelly, yanıbaşlarında duran sepetteki dördüzlerine bakmaktan kendilerini alamıyor.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Dış Görünüşü Yüzünden Hor Görülen Hemşirenin Cevabı Olay Yarattı!

İşini iyi yaptıktan sonra insanların dış görünüşleri hiç önemli değildir ve bu konuda yorum yapmak da kimseye düşmez. Ama gel gelelim ki saçları renkli olan bir hemşireye tepki gösteren kişi gibi pek çok kişi var.. İşte bu renkli saçlı, dövmeli ve piercing taşıyan hemşirenin kendisini eleştiren market çalışanına olay yaratan cevabı!

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.