enteresan.com LogoGenç Güneş Sistemi Ortaya Çıktı

Resimlere bakıldığında güzel bir sulu boya resmi gibi görünüyor olsa da bu resimde aslında Orion Nebula'da hayat bulan otuz yavru güneş sistemi var...
Genç Güneş Sistemi Ortaya Çıktı

Böyle bakıldığında çok güzel bir suluboya resmi gibi görünse de bu resimde aslında Orion Nebula'da hayat bulan 30 yavru güneş sistemi var. Görüntüler yıldızları farklı gelişim aşamalarında gösteriyor ve bilim adamlarına ilk evrenin nasıl geliştiği konusunda ipuçları sağlıyor. İngiliz Astronomi Birliği'nden Dr.Robert Massey, "Zamanı geri alabilsek Güneş 4,500 milyar yıl önce büyük olasılıkla böyle görünüyordu," dedi. Şaşkınlık verici görüntüler, NASA ve Avrupa Uzay Ajansı'nın kullandığı Hubble Teleskop sayesinde çekildi. Yüksek hassasiyetteki gözlemci yeryüzünün yörüngesinde dönüyor ve görülebilir ışıkta bu kadar detaylı görüntüler alabilen tek cihaz. Yeni Hubble görüntüleri, oluşmakta olan genç güneş sistemleri olarak bilinen minik yıldızların etrafında küçük damlaları da gösteriyor.

Genç Güneş Sistemi Ortaya Çıktı

Genç Güneş Sistemi Ortaya Çıktı

Genç Güneş Sistemi Ortaya Çıktı

Genç Güneş Sistemi Ortaya Çıktı

Genç Güneş Sistemi Ortaya Çıktı

Genç Güneş Sistemi Ortaya Çıktı

Genç Güneş Sistemi Ortaya Çıktı

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Eşinize kesinlikle okutun!

Akşamdan Kalma Ve Gözünde Morlukla Uyandı – Eşinin Mektubunu Görünce Mutluluktan Ağladı Dışarıya çıktığınızda aldığınız alkol oranına dikkat etmelisiniz. Aksi halde uyandığınızda, bir önceki gece yaptığınız bir şeyden pişman olabilirsiniz.