enteresan.com LogoGenç Güneş Sistemi Ortaya Çıktı

Resimlere bakıldığında güzel bir sulu boya resmi gibi görünüyor olsa da bu resimde aslında Orion Nebula'da hayat bulan otuz yavru güneş sistemi var...
Genç Güneş Sistemi Ortaya Çıktı

Böyle bakıldığında çok güzel bir suluboya resmi gibi görünse de bu resimde aslında Orion Nebula'da hayat bulan 30 yavru güneş sistemi var. Görüntüler yıldızları farklı gelişim aşamalarında gösteriyor ve bilim adamlarına ilk evrenin nasıl geliştiği konusunda ipuçları sağlıyor. İngiliz Astronomi Birliği'nden Dr.Robert Massey, "Zamanı geri alabilsek Güneş 4,500 milyar yıl önce büyük olasılıkla böyle görünüyordu," dedi. Şaşkınlık verici görüntüler, NASA ve Avrupa Uzay Ajansı'nın kullandığı Hubble Teleskop sayesinde çekildi. Yüksek hassasiyetteki gözlemci yeryüzünün yörüngesinde dönüyor ve görülebilir ışıkta bu kadar detaylı görüntüler alabilen tek cihaz. Yeni Hubble görüntüleri, oluşmakta olan genç güneş sistemleri olarak bilinen minik yıldızların etrafında küçük damlaları da gösteriyor.

Genç Güneş Sistemi Ortaya Çıktı

Genç Güneş Sistemi Ortaya Çıktı

Genç Güneş Sistemi Ortaya Çıktı

Genç Güneş Sistemi Ortaya Çıktı

Genç Güneş Sistemi Ortaya Çıktı

Genç Güneş Sistemi Ortaya Çıktı

Genç Güneş Sistemi Ortaya Çıktı

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...