enteresan.com LogoGeri Dönüştürülmüş Bisiklet-Mobilya Tasarımı

Amatör bisikletçi, profesyonel bisiklet tamircisi ve spor fotoğrafçısı Andrew Gregg, alüminyum ve çelik bisiklet jantlarını, tutma yerlerini ve bisiklet gövdesini kullanarak keskin kenarlı modern mobilyalar yapıyor...
Geri Dönüştürülmüş Bisiklet-Mobilya Tasarımı

Geri Dönüştürülmüş Bisiklet-Mobilya Tasarımı

Amatör bisikletçi, profesyonel bisiklet tamircisi ve spor fotoğrafçısı Andrew Gregg, alüminyum ve çelik bisiklet jantlarını, tutma yerlerini ve bisiklet gövdesini kullanarak keskin kenarlı modern mobilyalar yapıyor.

Gregg, Bisiklet-mobilya tasarımına 1990'da bisiklet-sandalyeyle başlamış ve o zamandan bu yana, üretimlerini masa, bar tabureleri ve iki kişilik kanepelerle sürdürmüş. Koleksiyonun merkezinde bisiklet parçaları bulunmasına rağmen Gregg ayrıca trenden, otobüsten ve otomobil pencerelerinden aldığı camları ve araba üretiminden aldığı fazla emniyet kemerlerini de tasarımlarında kullanabiliyor.

Hepimiz bisikletlerin kendi orijinal amaçlarını yerine getirdikleri, uzun ve yararlı bir yaşam sürdüğünü umsak da gerçekte birçok bisiklet ömürlerini çok çabuk tüketiyor. New York'ta bulunan Recycle A Bicycle (RAB) (Bir bisiklet geri dönüştür) programı, bağış olarak verilen bisikletlerin beşte birinin tamir edilemez olduğunu ve bu yüzden parçalarının sökülerek yerel hurdacılara satıldığını söylüyor.

RAB'ın bu girişimi, Andrew Gregg'in 18 senedir kullanılmayan parçalara fonksiyonel ve ilginç biçmilerle yeni bir hayat veren Bisiklet Mobilya Tasarımı'yla yapmaya çalıştığı şeye çok benziyor.