enteresan.com LogoGeri Dönüştürülmüş Bisiklet-Mobilya Tasarımı

Amatör bisikletçi, profesyonel bisiklet tamircisi ve spor fotoğrafçısı Andrew Gregg, alüminyum ve çelik bisiklet jantlarını, tutma yerlerini ve bisiklet gövdesini kullanarak keskin kenarlı modern mobilyalar yapıyor...
Geri Dönüştürülmüş Bisiklet-Mobilya Tasarımı

Geri Dönüştürülmüş Bisiklet-Mobilya Tasarımı

Amatör bisikletçi, profesyonel bisiklet tamircisi ve spor fotoğrafçısı Andrew Gregg, alüminyum ve çelik bisiklet jantlarını, tutma yerlerini ve bisiklet gövdesini kullanarak keskin kenarlı modern mobilyalar yapıyor.

Gregg, Bisiklet-mobilya tasarımına 1990'da bisiklet-sandalyeyle başlamış ve o zamandan bu yana, üretimlerini masa, bar tabureleri ve iki kişilik kanepelerle sürdürmüş. Koleksiyonun merkezinde bisiklet parçaları bulunmasına rağmen Gregg ayrıca trenden, otobüsten ve otomobil pencerelerinden aldığı camları ve araba üretiminden aldığı fazla emniyet kemerlerini de tasarımlarında kullanabiliyor.

Hepimiz bisikletlerin kendi orijinal amaçlarını yerine getirdikleri, uzun ve yararlı bir yaşam sürdüğünü umsak da gerçekte birçok bisiklet ömürlerini çok çabuk tüketiyor. New York'ta bulunan Recycle A Bicycle (RAB) (Bir bisiklet geri dönüştür) programı, bağış olarak verilen bisikletlerin beşte birinin tamir edilemez olduğunu ve bu yüzden parçalarının sökülerek yerel hurdacılara satıldığını söylüyor.

RAB'ın bu girişimi, Andrew Gregg'in 18 senedir kullanılmayan parçalara fonksiyonel ve ilginç biçmilerle yeni bir hayat veren Bisiklet Mobilya Tasarımı'yla yapmaya çalıştığı şeye çok benziyor.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.