enteresan.com LogoGeri Dönüştürülmüş Gözlüklerden Yapılan Harika Avize

Stuart Haygarth, kullanılıp atılmış gözlükleri yeşil bir şekilde parlayan harika bir avizeye dönüştürerek dikkat çekici bir esere imza atmış...
Geri Dönüştürülmüş Gözlüklerden Yapılan Harika Avize

Spectacle, kullanılıp atılan 1020 gözlükten oluşan birimin, 620 gözlükten oluşan daha küçük bir birimle birleşerek tasarlanması sonucu ortaya çıkmış. Merceklerden kırılan ışık demetleri duvarda su gibi ışıklandırma efektleri yaratıyor.

Haygarth, önceden görmeye yardımcı olan bu gözlüklerin, eski amaçlarıyla yeni amaçları arasında ilginç, benzer bir çizgi bulunduğunu söylüyor. Biz de ona katılıyoruz. Sadece yenilikçi aydınlatma tasarımı sunmuyor ayrıca kavramsal olarak güçlü olduğu kadar pratik anlamda estetik olan malzemeleri yeniden kullanarak bu tasarıma yeni bir bakış açısı getiriyor.

Geri Dönüştürülmüş Gözlüklerden Yapılan Harika Avize

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.