enteresan.com LogoGeri dönüştürülmüş şişeler kullanılarak yapılan basamak formundaki avize

B
Geri dönüştürülmüş şişeler kullanılarak yapılan basamak formundaki avize

Geri dönüştürülmüş şişeler kullanılarak yapılan basamak formundaki avize

Bu sene ki HauteGREEN sergisinde, Michelle Brand'in tasarladığı görkemli basamak formundaki bu avize görüldüğünde, karanlık bir gecede yanan bir ampulün başına toplanan güveler gibi, bir sürü çevreci ve doğa dostu zihniyete sahip insanlar, bu harika görünüşlü tasarımın başına toplandı. Bu basamak formundaki avizeye yaklaşıp, yakından bakıldığında ve her bir transparan 'çiçeklerin', aslında plastik içecek şişelerinin dip kısımlarından oluştuğu fark edildiğinde, insanlar oldukça şaşırdı ve etkilendiler. Boş plastik su şişeleri gibi, bu kadar basit, ucuz ve sıradan bir malzemenin, bu kadar çarpıcı ve şık bir iç mekan dekor tasarımına dönüştürülebileceğini, herhalde hiç kimse hayal edemezdi.
Michelle Brand; İngiltere Manchester'da çalışan, çevreci ve doğa dostu bir tasarımcı ve aynı zamanda kendi tasarımlarını yapan bir zanaatkardır. Michelle Brand'in çalışmaları, çevresel problemlere direkt bir yanıt olarak ortaya çıkıyor. Çalışmalarının, insanları kendilerine bu kadar hayran bırakması, her gün gördüğümüz ve kullandığımız nesnelerin, daha önce fark edilmemiş güzelliklerinin evrimleştirilerek, kullanılmasından kaynaklanıyor. Plastik su şişelerini, geri dönüşümde yeniden değerlendirerek kullandığı, çalışmasını tanımlamak için Michelle Brand; 'Bir plastik içecek şişesi, kullanılıp boşaldığında, artık işe yaramaz bir nesne olarak görülüyor ve bir kenara fırlatılıyor. Ben de, bu savurganlık örneğini değiştirmek istedim.' diyor.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Yeni Yıl Mucizesi Dördüzler

Sean ve Lisa Kelly, yanıbaşlarında duran sepetteki dördüzlerine bakmaktan kendilerini alamıyor.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.