enteresan.com LogoGeri dönüştürülmüş şişeler kullanılarak yapılan basamak formundaki avize

B
Geri dönüştürülmüş şişeler kullanılarak yapılan basamak formundaki avize

Geri dönüştürülmüş şişeler kullanılarak yapılan basamak formundaki avize

Bu sene ki HauteGREEN sergisinde, Michelle Brand'in tasarladığı görkemli basamak formundaki bu avize görüldüğünde, karanlık bir gecede yanan bir ampulün başına toplanan güveler gibi, bir sürü çevreci ve doğa dostu zihniyete sahip insanlar, bu harika görünüşlü tasarımın başına toplandı. Bu basamak formundaki avizeye yaklaşıp, yakından bakıldığında ve her bir transparan 'çiçeklerin', aslında plastik içecek şişelerinin dip kısımlarından oluştuğu fark edildiğinde, insanlar oldukça şaşırdı ve etkilendiler. Boş plastik su şişeleri gibi, bu kadar basit, ucuz ve sıradan bir malzemenin, bu kadar çarpıcı ve şık bir iç mekan dekor tasarımına dönüştürülebileceğini, herhalde hiç kimse hayal edemezdi.
Michelle Brand; İngiltere Manchester'da çalışan, çevreci ve doğa dostu bir tasarımcı ve aynı zamanda kendi tasarımlarını yapan bir zanaatkardır. Michelle Brand'in çalışmaları, çevresel problemlere direkt bir yanıt olarak ortaya çıkıyor. Çalışmalarının, insanları kendilerine bu kadar hayran bırakması, her gün gördüğümüz ve kullandığımız nesnelerin, daha önce fark edilmemiş güzelliklerinin evrimleştirilerek, kullanılmasından kaynaklanıyor. Plastik su şişelerini, geri dönüşümde yeniden değerlendirerek kullandığı, çalışmasını tanımlamak için Michelle Brand; 'Bir plastik içecek şişesi, kullanılıp boşaldığında, artık işe yaramaz bir nesne olarak görülüyor ve bir kenara fırlatılıyor. Ben de, bu savurganlık örneğini değiştirmek istedim.' diyor.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Günün Fıkrası :)

Matematik dersinde kadın öğretmen öğrencilere sorar: – Bir ağacın dalında 5 tane kuş var. Taş attım, iki tanesini vurdum.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.