enteresan.com LogoGeri Dönüştürülmüş Tekstil Tasarımları

Melissa Cotton'un eserlerinden kendimizi alamıyoruz. Melissa'nın çalışmalarına birçok kez yer vermiştik. Bu kız, yaratıcı ve çevreci kişiliğinden çok daha fazlasına sahip. Bir Teraryum Nasıl Yapılır makalesinde bize teraryumların nasıl yapıldığını anlatıyor. Melissa'nın ayrıca Poppycotton adında, teraryumları kadar eğlenceli ve yenilikçi ev aksesuar çizgisi de bulunuyor.

1960'ların Rosemary's Baby ve The Stepford Wives gibi renkli (biraz da ürkütücü) pop-sanat estetiğinden etkilenen Melissa, bit pazarlarına ve eskici dükkanlarına koşarak, evlerin birazcık pop ve renkten korkmadıkları çağa dayanan eski kumaş toplarını aramaya koyulmuş. Bu eski ve özgün kumaşları, canlı yastıklara, abajurlara ve duvara asılan süslere geri dönüştürerek minimalist bir odaya en mükemmel renk tonlarında parçalar yaratmış. Çalışmaları sadece mükemmellikle sınırlı kalmıyor, her çalışması çevre dostu, geri dönüştürülmüş, el yapımı ve tamamıyla eşsiz bir özelliğe sahip. Melissa bu eşyaların her birini yatak odasındaki dikiş makinesinde yapıyor. Yani O'nun eserlerinden birini almaya karar verirseniz, alacağınız şeyin bir benzerinin daha olmadığını bilmenin keyfini çıkaracaksınız. Özgün olmalarının yanı sıra şaşırtıcı derecede de uygun fiyatlara sahip.

Geri Dönüştürülmüş Tekstil Tasarımları

Poppycotton sonunda hakettiği ilgiyi çekmeye başladı ve biz de bundan büyük gurur duyuyoruz. Melissa daha yeni Daily Candy programına çıktı ve şu anda ülkenin birçok yerinden sipraiş alıyor.

Geri Dönüştürülmüş Tekstil Tasarımları
Geri Dönüştürülmüş Tekstil Tasarımları
Geri Dönüştürülmüş Tekstil Tasarımları
Geri Dönüştürülmüş Tekstil Tasarımları