enteresan.com LogoGörebileceğiniz En İlginç 10 Dizüstü Bilgisayar

En ilginç 10 dizüstü bilgisayar
Görebileceğiniz En İlginç 10 Dizüstü Bilgisayar

Dizüstü bilgisayar her zaman düz, sıradan ve yavan olacak değil elbette. GelaSkins nasıl bilgisayarlara yeni bir görüntü veriyorsa bazen de ilginç bilgisayarlar doğrudan üreticinin elinden çıkıyor. İşte bu ilginç bilgisayarlardan bazıları.

1) Milyon Dolarlık Dizüstü Bilgisayar: İngiliz lüks eşya yaratıcısı Luvaglio, ilk milyon dolarlık dizüstü bilgisayarı yarattı. Üstelik bilgisayar satışa da çıkarıldı. Bilgisayarın tüm özellikleri şu an açıklanmadı ancak LED ekran 17 inch büyüklüğünde ve daha berrak bir görüntü için anti-reflektif filtre kullanılarak yapılmış. 128 GB'lık hafızası olan bu bilgisayarın bir de monitör temizleme cihazı var. Bilgisayarın açma düğmesi olarak nadir bulunan renkte bir pırlanta bulunuyor. Ayrıca bu düğme güvenlik tanıma düğmesi olarak da kullanılıyor.

Görebileceğiniz En İlginç 10 Dizüstü Bilgisayar

2) Orkin'in Yuvarlak Dizüstü Bilgisayarı: Orkin tasarımı yuvarlak dizüstü bilgisayar, bütün bilgisayar fanatiklerinde olması gereken bir şey. Şimdilik yalnızca bir konsept olarak mevcut ama çok olay yaratacağı kesin. Neden mi böyle söylüyoruz? Bu bilgisayarda dokunmatik ekran söz konusu. Tam olarak açıldığında (resimdeki gibi) 17 inch ekranı ortaya çıkıyor. Ancak istenildiğinde 13 inche de indirilebiliyor. Kablosuz bağlantıyla çalışır mı bilinmez ama ayrılabilir kısım oldukça işe yarar gibi duruyor. Üstelik estetik olarak da son derece güzel.

Görebileceğiniz En İlginç 10 Dizüstü Bilgisayar

3) Datamancer'dan Steampunk Dizüstü Bilgisayar: Bu Victoria döneminden kalma bir müzik kutusu gibi görünebilir ancak bu ince el yapımı muhteşem kutunun içinde bir Hewlett-Packard ZT1000 dizüstü bilgisayar yatıyor. Windows XP ve Ubuntu Linux'la çalışabilen bu bilgisayarda camın altından görünen saat parçaları, işlemeli pirinç aksamlar, minik ayaklar, bakır antika klavye ve mouse, deri bilek koyma yerleri ve kablosuz network kartı onu daha da özel kılıyor. Makineyi açmak için eski bir çevirme düğmesi kullanılıyor.

Görebileceğiniz En İlginç 10 Dizüstü Bilgisayar

4) Thinkpad Ters Bilgisayar: IBM tüm dizüstü bilgisayar çalışmalarını Lenova'ya devrettiğinde çoğu insan klasik Thinkpad tasarımının yolunu kaybedeceğini düşündü ancak bu geliştirilmiş tasarımıyla bu dizüstü bilgisayar konsepti eskisinden bile güzel.

Görebileceğiniz En İlginç 10 Dizüstü Bilgisayar

5) Ergonomik Çift Ekran Ayrılan Klavyeli Dizüstü Bilgisayar: Bu muhteşem ergonomik çift ekran ayrılan klavyeli taşınabilir kişisel dizüstü bilgisayarın tek tatlı yanı klavyesinin açılıp kullanıcıya daha rahat bir ortam sunması değil. Bunun yanı sıra açılan klavyenin arasından gizli bir LCD ekran çıkıyor. Ne muhteşem bir fikir, değil mi? İkinci ekranda ana ekrana bağlı olarak çalışıyor. Böylece kullanıcı açık penecereler ve programlar için çek ve gönder kolaylığından faydalanabiliyor ya da isteğe göre bağımsız bir şekilde çalışarak not alma, çizim yapma gibi ayrıcalıklar tanıyor. En güzel tarafı da kullanıcının ekran üzerine yazı yazabilmesi. Bu özelliğiyle bu dizüstü bilgisayar yazarlar, sanatçılar ve tasarımcılar için tam bir vazgeçilmez!

Görebileceğiniz En İlginç 10 Dizüstü Bilgisayar

6) Hewlett-Packard Kız Bilgisayarı: Bazı kızlar yalnızca erkeklerden değil etraflarındaki teknolojik cihazlardan da özel ilgi beklerler. İşte bu bilgisayar da bunlara dâhil. O yüzden de HP kadınlara özel bir dizüstü bilgisayar çıkardı. Nikita Buyanov'un bu tasarımları, bir kızın isteyebileceği her şeye sahip. Hem güzel görünüyorlar, hem tarzları var, hem trendler hem de kişiliğiniz için ekstra üretkenlik sağlıyorlar. Ne yazık ki bu ürün de henüz üretilmedi fakat gereken ilgi gösterilirse belki önümüzdeki senenin HP modelleri yalnızca kadınlara özel, farklı ve feminen bir hâl alabilir.

Görebileceğiniz En İlginç 10 Dizüstü Bilgisayar

7) Canova'dan Çift Ekranlı Dizüstü Bilgisayar: Bu çift ekranlı dokunmatik dizüstü bilgisayar Canova tasarımı. Tamamen yaratıcı beyinler için üretilen bu bilgisayarın iki ekranı var ve ikisi de dokunmatik. Çizim tahtası, müzik çalışma yeri, milimetrik kâğıt ve elektronik kalem olarak kullanabileceğiniz bu teknoloji, kusursuz bir çalışma sergiliyor. Ne yazık ki satış yerleri yalnızca İtalya ve Avustralya.

Görebileceğiniz En İlginç 10 Dizüstü Bilgisayar

8) Fujitsu'dan DJ Dizüstü Bilgisayarı: Fujitsu DJ dizüstü bilgisayarının 20 inch LCD ekranı var ve bu ekran, turntable'ın çalışabilmesi için kolaylıkla katlanabiliyor. Turntable'a ulaşabilmek için dıştaki dokunmatik ekrana dokunmanız yeterli. En sevdiğiniz şarkıları bu bilgisayar üzerinden de takip edebilirsiniz.

Görebileceğiniz En İlginç 10 Dizüstü Bilgisayar

9) Tip 1 Acil Dizüstü Bilgisayarı: NEC, Takara'yla birleşti ve bu muhteşem bilgisayarı yarattı. Bu görüntünün altında bir LaVieG tipi L dizüstü bilgisayar var. Ekranı 15.4 inch büyüklüğündeki bu bilgisayarın yan kısmında son derece önemli bir acil durum düğmesi bulunuyor. Bu düğme sayesinde beklenmedik kimseler bilgisayarınıza girdiğinde alet kendiliğinden kapanıyor. 2006'da çıkarılan bu bilgisayar kesinlikle özel ve ilginç bir tasarım.

Görebileceğiniz En İlginç 10 Dizüstü Bilgisayar

10) 2015 Compenion Dizüstü Bilgisayar: Felix Schmidberger imzalı bu dizüstü bilgisayar tasarımı, OLED dokunmatik ekranlı ve 2015 senesi için yapılmış. Bilgisayarın kendisinde OLED dokunmatik ekran var ve böylece direkt olarak üzerinden çalışabiliyorsunuz. Ekranın tümü kayabildiğinden altındaki ikinci OLED dokunmatik ekran da ilki ileriye itildiğinde görülebilir. Burada da bir klavye ve işletme kontrolleri bulunuyor. Kısacası elinizde iki ekran olacak ancak ikisi size muhteşem bilgisayarı sunacak.

Görebileceğiniz En İlginç 10 Dizüstü Bilgisayar

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

5 Saniyede Atı Bulabilecek misin?

5 saniye içinde resimde gizlenmiş atın resmini bulabildin mi? Bulamadıysan 2. resimde cevabı görebilirsin

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.