enteresan.com LogoGöz Tipi Kamera

Tek gözlü film yapımcısı, protez göz görünümünde bir kamera tasarladı. Birgün çalışan normal gözüyle de kamera kaydı yapabilmeyi umut ediyor.
Göz Tipi Kamera

Rob bir film projesi için, gözüne taktığı protez gizli kamerayla insanları gözetlemeyi ve gizlice kaydetmeyi planlıyor.

Göz Tipi Kamera

Rob'un gözü çocukluğunda bir kaza sonucu vuruldu. 3 yıl önce gözü tamamen silindi. 70li yıllar dizilerinin fanı olan Mr Spence: " Cep telefonlarına bakın, onların kameralarından çok daha küçük birşey olmalı, göze sığmalı.
Rob insanları gizlice gözetlemeyi düşünüyor, adeta bir gözetleme makinası gibi. Gizlice filme alacağı insanlar filme çekildiklerinden haberdar olmayacaklar. Fakat kurallara göre çekimden sonra, filmi yayınlayabilmek için izin alması gerekiyor." Dedi.

Göz Tipi Kamera

Film için kullanacağı en önemli araç kamera olacak. Tamamiyle göz şeklinde dizayn edilmiş kamerada küçük bir pil ve kablosuz teknoloji kullanan bir verici.

Rob kameranın tasarlanması sırasında giyilebilir bilgisayarlar araştırma grubunun ortaklarından Steve Mann'e yardım etti. Kamera Santa Clara şehrindeki OmniVision isimli bir şirket tarafından yapıldı. OmniVision, laptoplar ve cep telefonları için küçük kameralar tasarlayan bir firma.

Firmada Teknik Ürün Yöneticisi olarak çalışan Zafer Zamboğlu: " Göz tipi kameranın tamamlanması, görme engelli insanlarda da bu teknolojiyi kullanabileceğiz anlamına geliyor. Göz şeklinde kamera'nın geleceğinin parlak olduğunu düşünüyoruz." Dedi.

OmniVision takımı, kameranın gelecek ay hazır olmasını umuyor. Rob:" İnsanları gözümdeki gizli kamerayla çekebilecek olmamın avantajı: insanlar hazırlıksız yakalanacaklar ve doğal hallerini sergileyecekler. Normal kameralara göre çok daha naturel olacak."

Göz Tipi Kamera

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.