enteresan.com LogoGöz Tipi Kamera

Tek gözlü film yapımcısı, protez göz görünümünde bir kamera tasarladı. Birgün çalışan normal gözüyle de kamera kaydı yapabilmeyi umut ediyor.
Göz Tipi Kamera

Rob bir film projesi için, gözüne taktığı protez gizli kamerayla insanları gözetlemeyi ve gizlice kaydetmeyi planlıyor.

Göz Tipi Kamera

Rob'un gözü çocukluğunda bir kaza sonucu vuruldu. 3 yıl önce gözü tamamen silindi. 70li yıllar dizilerinin fanı olan Mr Spence: " Cep telefonlarına bakın, onların kameralarından çok daha küçük birşey olmalı, göze sığmalı.
Rob insanları gizlice gözetlemeyi düşünüyor, adeta bir gözetleme makinası gibi. Gizlice filme alacağı insanlar filme çekildiklerinden haberdar olmayacaklar. Fakat kurallara göre çekimden sonra, filmi yayınlayabilmek için izin alması gerekiyor." Dedi.

Göz Tipi Kamera

Film için kullanacağı en önemli araç kamera olacak. Tamamiyle göz şeklinde dizayn edilmiş kamerada küçük bir pil ve kablosuz teknoloji kullanan bir verici.

Rob kameranın tasarlanması sırasında giyilebilir bilgisayarlar araştırma grubunun ortaklarından Steve Mann'e yardım etti. Kamera Santa Clara şehrindeki OmniVision isimli bir şirket tarafından yapıldı. OmniVision, laptoplar ve cep telefonları için küçük kameralar tasarlayan bir firma.

Firmada Teknik Ürün Yöneticisi olarak çalışan Zafer Zamboğlu: " Göz tipi kameranın tamamlanması, görme engelli insanlarda da bu teknolojiyi kullanabileceğiz anlamına geliyor. Göz şeklinde kamera'nın geleceğinin parlak olduğunu düşünüyoruz." Dedi.

OmniVision takımı, kameranın gelecek ay hazır olmasını umuyor. Rob:" İnsanları gözümdeki gizli kamerayla çekebilecek olmamın avantajı: insanlar hazırlıksız yakalanacaklar ve doğal hallerini sergileyecekler. Normal kameralara göre çok daha naturel olacak."

Göz Tipi Kamera

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Dış Görünüşü Yüzünden Hor Görülen Hemşirenin Cevabı Olay Yarattı!

İşini iyi yaptıktan sonra insanların dış görünüşleri hiç önemli değildir ve bu konuda yorum yapmak da kimseye düşmez. Ama gel gelelim ki saçları renkli olan bir hemşireye tepki gösteren kişi gibi pek çok kişi var.. İşte bu renkli saçlı, dövmeli ve piercing taşıyan hemşirenin kendisini eleştiren market çalışanına olay yaratan cevabı!