enteresan.com LogoGüneş Enerjisiyle Yaşamak: Gemini Haus

Güneş'in her zaman fotovoltaik panellerin üstüne doğacağından nasıl emin olabilirsiniz?
Güneş Enerjisiyle Yaşamak: Gemini Haus

Güneş Enerjisiyle Yaşamak: Gemini Haus

Güneş'in her zaman fotovoltaik panellerin üstüne doğacağından nasıl emin olabilirsiniz? Bu ekstrem evin yuvarlak tasarımı, güneş enerjisi ekipmanının güneşle birlikte dönmesini sağlıyor ve güneş enerjisi kazanımı için mücadele etme gerekliliğini ortadan kaldırıyor. Roland Mösl tarafından tasarlanan Gemini Haus evi, yenilikçi güneş enerjisi teknolojisini ve dikkat çekici estetiği bir arada sunuyor.

Mösl'ün güneş enerjisini kullanan silindirik konsept tasarımı Gemini Haus prototipi, Avusturya'daki Styria Enerji Fuarı'nın 2001 yılındaki bir parçasıydı. 150 metrekarelik güneşi takip ederek dönen fotovoltaik panellere, ileri derecede ısı yalıtımına, etkili tasarıma ve bir ısı iyileştirici sisteme sahip olan Gemini Haus, bir enerji fazlalığı yaratan türünün tek örneği bir deneyim.

Eşsiz, şık tasarımı ve enerji tasarruf sistemleri, hoş ve modern bir iç dizayn sağlayan mobilyalarla bütünleştirilmiş. Enerji fuarı boyunca, yaşama alanı, bir konferans alanı olarak hizmet verdi ve evin yenilikçi enerji stratejisini tanıtan rehberli turlara zemin oluşturdu.
Gemini Haus'un içinde tasarım, lüks yaşamla buluşuyor. Konseptte jakuzi ve merkezi boşluk, güneş etrafında yaşamı çok daha eğlenceli bir hale getiriyor.