enteresan.com LogoHarika Bir Fotoğraf Galerisi: İngiliz Alfabesinin 26 Adet Harfiyle Süslenmiş Kamyonlar

Çocuklar ve aileleri, otomobille yapılan oldukça uzun yolculuklar esnasında, genelde sıkıntıdan kurtulabilmek için, alfabe oyununu oynamayı tercih ederler. Bir fotoğrafçı olan Eric Tabuchi,bu alfabe oyunu fikrini birkaç adım daha öteye götürerek, 'Alphabet Truck' (Alfabe Kamyonları) ismindeki harika ve sınırlı sayıda basılan, sanat kitabında sergiledi.
Harika Bir Fotoğraf Galerisi: İngiliz Alfabesinin 26 Adet Harfiyle Süslenmiş Kamyonlar

Eric Tabuchi, boş otobanlarda arabasıyla dolanarak, her birinin arkasında alfabenin bir harfi bulunan, uzun yol kamyonlarının tek tek fotoğraflarını çekti. Bu fotoğrafları çekerken Eric Tabuchi, oldukça büyük bir titizlik gösterdi ve çektiği fotoğraflardaki kamyonların, arka taraflarında bulunan harflerin hepsi, ölçü, kompozisyon ve ışıklandırma olarak, birbirleri ile mükemmel bir uyum göstermektedirler.Tek kelimeyle mükemmel ve kurnazca. Bu ilginç proje aynı zamanda da, kamyon tipografisi için görsel bir tipoloji gibi hizmet etmektedir. Yayıncı kuruluşun, Eric Tabuchi'nin bu fotoğraf çalışmasını içeren kitap hakkında yazdığı tanıtıcı yazı, oldukça felsefi olan sanat konuşmaları ile doludur. Fakat bu felsefi yönünün yanında da, oldukça ince bir mizah anlayışını da içermektedir.

Harika Bir Fotoğraf Galerisi: İngiliz Alfabesinin 26 Adet Harfiyle Süslenmiş Kamyonlar

Eric Tabuchi, bu mükemmel fotoğrafları çekebilmek için, son 4 yıl içinde kendi arabasıyla, otobanlar üzerinde binlerce kilometrelik yol kat etmiştir. Eric Tabuchi görünüşe göre, bu tarzdaki seri fotoğraf çalışmalarının bir numaralı ismi, kralı haline gelmiş bulunuyor. Eric Tabuchi aynı zamanda, 26 adet benzin istasyonunun fotoğraflarından oluşan, 'a la Ed Ruscha' ismindeki bir seri fotoğraf projesi daha yapmıştı.

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.