enteresan.com LogoHız Limiti…

Adam arabasıyla…
Hız Limiti…
Adam arabasıyla hız limitinin 50 olduğu meskun mahalde 73 ile gidiyordu ve son iki ay içerisinde dördüncü defa polis tarafından durduruluyordu. Radarı fark etmediği için kendi kendine kızıyor ve nasıl bu kadar şanssız olabilirim diye söyleniyordu. Arabasını sağa çekti.

Trafik Polisi elinde defteri ile arabanın yanına geldi. Bu Polis çok iyi tanımasa da aynı apartmanda oturup arada karşılaşıp selamlaştığı komşusuydu. Bu sebeple iyice arabasının koltuğuna sindi. Bu cezadan daha kötü ve utanç verici bir durumdu. Hızlı gidip, trafik kurallarını ihlal ettiği için durdurulduğunda, memurun kapı komşusu çıkması.

Polis memuru “Merhaba . Birbirimizi böyle görmemiz çok ilginç” deyince. “Merhaba, beni eve giderken yakaladın. Son günlerde eve hep çok geç geldim. Çocuklarım beni uzun süredir çok az görüyor. Ben gittiğimde uyumuş oluyorlar. Ayrıca bu akşam yemeğini hep beraber yiyelim diye kararlaştırmıştık, o yüzden biraz hızlı gidiyordum galiba.

Ne demek istediğimi anlıyor musunuz?” diye cevap verdi. “Evet ne demek istediğinizi anlıyorum. Ayrıca trafik kurallarını ihlal ettiğini de biliyorum.” diye tekrar cevap verdi Polis memuru ve arabada beklemesini söyledi. Adam beklerken kendi kendine “Eyvah.. Bu taktik fazla işe yaramayacak gibi. Gene cezayı yedik” diye düşünürken, polis not defterine bir şeyler yazıyordu.

Adamda birden jeton düştü ” Neden benim ehliyetimi ve araba ruhsatını istemiyor ki” diye düşünmeye başladı. Memur arabaya yaklaştı açık camdan içeri bir not uzattı ve gidebileceğini söyledi. Adam bir anda sevinmişti. En azından komşuluğumuz bir işe yaradı diye. Bu bir yazıydı ve kağıtta şunlar yazıyordu:

“Sevgili komşum, benim bir kızım vardı. Altı yaşındayken bir araba çarpması sonucu kaybettik. Sebep ise aşırı hız idi. Çok hızlı olduğu için şoför direksiyon hakimiyetini kaybetmiş ve kaldırıma çıkmış, biz yürürken gözümüzün önünde kızımızı ezmişti. Bu kazadan dolayı, adam cezalandırıldı.

3 yıl hapishane cezası aldı. Bu adam hapishaneden çıkınca kendi çocuklarına sarılıp, öpüp, onları tekrar koklayabilecekti. Ama ben.. Bizim için kızımızı tekrar koklayıp, öpebilmek hayal oldu. Bin defa adamı affetmeye çalıştım. Normal bir kaza olsaydı belki zamanla başarabilirdim, ama sırf onun keyfi süratli araba kullanması kızımın hayatına mal oldu ve hâlâ kızımı düşünüyorum.

Hız sınırını aşan bir sürücü görünce her seferinde yaşadığım olayı hatırlıyorum. Lütfen dikkat et.” Adam bir süre yerinden kıpırdayamadı. Daha sonra kendine gelip, yavaş ve sakince aracını kullanarak evine gitti. Evine varınca, çocuklarına ve karısına sıkıca sarıldı.

Hayat çok değerli, sürekli dikkat etmek gerekir. Dikkatli araba kullan ve başkalarının
hakkına saygı göster. Hiçbir zaman unutma, istediğin kadar araba satın alabilirsin,
ama insan hayatını ne satın alabilirsin, ne de geri getirebilirsin.


Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Her Şey Göründüğü Gibi Değildir!

Gördükleriniz sizi yanıltabilir, hemen her şeye atlamamak lazım.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.