enteresan.com Logoİçeceğini Yerlere Döken Çocuğuna Nefis Bir Ders Verip Örnek Baba Seçilen Adam

Çocukken yaptığınız ufak tefek hataları ve ailenizin onlara verdiği tepkileri bir düşünün...
İçeceğini Yerlere Döken Çocuğuna Nefis Bir Ders Verip Örnek Baba Seçilen Adam

Çocukken yaptığınız ufak tefek hataları ve ailenizin onlara verdiği tepkileri bir düşünün... O an kendinizi zaten kötü hissederken gördüğünüz muamelenin, aldığınız tepkilerin iyi ya da kötü olmasının aslında tüm hayatınızı ne kadar etkilediğini fark edebilirsiniz.Ebeveynlik zor, kabul. Bir çocuğu hayata hazırlamak, ona hayatı boyunca ihtiyacı olacak bilgileri aktarırken onu hataları karşısında da nasıl davranması gerektiğine karşı uyarmak önemli, hem de tahmin ettiğinizden çok daha fazla.

İşte birazdan okuyacağınız hikaye tam da bununla ilgili aslında. Bir babanın çocuğunun basit bir hatasına karşı verdiği tepki tüm ebeveynlere örnek olması gereken türden.

Her şey, Starbucks'ta oturan bir kadının sosyal medyada bir olayı anı anına paylaşmasıyla başladı
Kalynne Marie adlı genç bir kadın, Starbucks'ta oturmuş kahvesini yudumlarken yan masasında gelişen olayları görüyor ve anında sosyal medya hesabından anlatmaya başlıyor.

Yan masasında bir baba oğulun oturduğunu ve çocuğun renkli buzlu içeceğini yanlışlıkla her yere döktüğünü söylüyor. Masadan zemine ve tabii ki kendi üstüne dek her yeri mavi-kırmızı renklere boyayan bu çocuk yaptığı hata nedeniyle babasından hemen özür dilemiş ve babasının verdiği tepki de genç kadının dikkatini çekmiş.

Genç kadın, babasının söyledikleri ve yaptıklarını güncellemeye devam ettikçe de...

Babanın verdiği tepki ve öğütler üzerine hayranlığını gizleyemeyen genç kadın, herkese örnek olması için şahit olduğu olayı anı anına paylaşmaya başlamış ve sosyal medya hesabında tam olarak şunları yazmış:

"Az önce 6-7 yaşlarında bir çocuğun renkli içeceğini her yere dökmesine şahit oldum. Zemin, masa, her yer resmen içeceğin mavi ve kırmızı rengine bürünmüştü. Çocuk yukarıya, babası olduğunu düşündüğüm adama bakıp hemen özür dilemeye başladı.

Babası kızıp bağırmak yerine sadece şey dedi: “Olan olmuş. Hadi gidip peçete alalım da sana nasıl temizleyeceğini göstereyim.” Sakin bir biçimde peçete almaya gittiler ve babası çocuğun tüm pisliği temizlemesine yardım etti.

Sonra, peçeteleri çöpe atarken, babası çocuğuna dedi ki: “Uzun bir süre insanoğlu olacaksın. Çok zeki bir beynin var ve neler yaptığın konusunda daha bilinçli olman çok önemli. Yani, bir sonraki sefer çevrendeki şeylere karşı daha dikkatli ol ki böyle ufak kazalar yaşamayasın. Bu tip ufak aksaklıklar önlenebilir ama yine de olmasında bir sakınca yok. Hatalarının sorumluluğunu aldığın sürece bunlar gelir geçer.” Sözleyecek sözüm kalmadı. İşte bu "Nasıl ebeveynlik yapılır?" dersidir.

Gelişmeler için düzenleme: Hala yakınımdalar ve baba az önce dedi ki: “Biliyorum, böyle büyük dağınıklar çok üstüne geliyor gibi gözükebilir ve kendi başına halledemeyeceğini düşünebilirsin ama her zaman yardım isteyebilirsin. Eğer yardıma ihtiyacın varsa yardım istemek sıkıntı değildir."


Bahsi geçen baba bir anda tüm Internet aleminin dikkatini çekti ve onu kendi içlerinde "yılın babası" seçtiler

Kalynne'in bu paylaşımı yapmasının üzerinden daha dakikalar geçmişken bu metin bir anda yayıldı ve neredeyse tüm Internet aleminin konuştuğu bir konu haline geldi.

İnsanlar, genç kadına bu ismini bile bilmedikleri adamın yanına gitmesini ve onunla tanışmasını, ona yaptığı şey için teşekkür etmesini söylediler. Öyle ki bu isimsiz babayı kendi içlerinde "yılın babası" bile seçtiler.

Elbette Kalynne'in yazdıklarına inanmayan ve bu anlattığını bir kurgudan ibaret olduğunu söyleyenler de vardı.


Son olarak genç kadın, yoğun istek üzerine bu örnek babayla bir fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi tabii


Genç kadın bu gelişmeler üzerine hem babaya teşekkür etmek isteyen insanlar hem de ona inanmayanlar için baba ve oğlun peşine takıldı ve onları bir markette yakalayıp bu örnek babaya az önce gerçekleşen gelişmeleri ve sosyal medyada yazdıklarını anlattı.

Duyduklarına inanamadığını söyleyen babaysa, genç kadınla bir fotoğraf çektirip herkese onun hakkındaki iyi düşünceleri için teşekkür etmiş.

Ne diyelim, çocuğuna küçücük bir hatası üzerinden hayatı boyunca unutamayacağı nefis öğütler veren bu babanın tüm ebeveynlere örnek olması dileğiyle...

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

27 Yaşındayken Hayatını Kaybetti – Ailesi Facebook’ta Paylaştığı Son Mektubun Farkına 24 Saat Sonra Vardı

Ölüm kaçınılmaz son. Kimse tek başına ölmek istemez. Neyse ki çoğumuz yanımızda birileriyle yaşlanıyoruz ve son nefesimizde yanımızda sevdiklerimiz oluyor. Holly Butcher de onlardan biri. Holly 26 yaşına girdiğinde kendisine kanser teşhisi koyuldu. Ölmeden önce yazdığı ve 3 Ocak 2018 tarihinde Facebook’ta paylaştığı mektubu internette hızla yayıldı. Mektubu paylaştıktan hemen sonra Holly sevdiklerinin yanında son nefesini verdi.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Kadın Sünneti (Geleneksel İşkence)

Kadın Sünneti yani klitorisin (bızır) kesilmesi (Klitoridektomi), Kadın Cinsel Sakatlamalarının en yaygın yöntemidir...

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.