enteresan.com Logoİnanılmaz Facebook Hikâyeleri

İnanılmaz Facebook Hikâyeleri Danielle Smith ve ailesi yeni yıl kartı fotoğrafı için poz verdiğinde bu fotoğrafı aile ve arkadaşlarıyla paylaşacaklarını biliyorlardı.
İnanılmaz Facebook Hikâyeleri

İnanılmaz Facebook Hikâyeleri

İnanılmaz Facebook Hikâyeleri

Danielle Smith ve ailesi yeni yıl kartı fotoğrafı için poz verdiğinde bu fotoğrafı aile ve arkadaşlarıyla paylaşacaklarını biliyorlardı. Ancak Missourili ailenin fotoğrafı, Çek Cumhuriyeti'nde dev bir mağaza önü reklamı olarak kullanıldı. 36 yaşındaki Smith, bu fotoğrafı kendi sayfasına ve bazı sosyal ağlara yollamıştı. Resimde o, eşi Jeff ve iki çocukları vardı. Daha sonra Prag'a giden bir okul arkadaşları o dev resmi, Avrupa yemeklerinde uzmanlaşmış bir mağazanın vitrininde gördü. Birkaç resim çekerek bunları şaşkınlığa düşen Smith ailesine gönderdi. Prag'daki Grazie dükkanının sahibi Mario Bertuccio, resmi internetten aldığını ve gerçek bir aileye ait olduğunu bilmediğini söyledi.

Facebook'tan Yakalanan Kadın

İnanılmaz Facebook Hikâyeleri

Hasta numarası yapıyorsanız görünebileceğiniz yerlerden kaçınmanız gerekir. Bugünlerde bu yerlere internet de dâhil. Uzun dönem hastalık izni alan Quebec'li bir kadın Facebook'a sahilde çekilmiş görüntülerini ekleyince bazı haklarını kaybetti. Bir buçuk sene önce Nathalie Blanchard'a depresyon teşhisi konuldu ve Bromont, Que'da IBM firmasındaki işinden izin aldı. Manulife sigorta şirketi, ona aylık hastalık masraflarını gönderiyordu ancak Blanchard'ın fotoğraflarını soyal ağda görünce ödemeyi durdurdu. Manulife, Blanchard'ın kişisel Facebook hesabına yüklediği fotoğrafların artık depresyonda olmadığını kanıtladığını söyledi. Resimlerden birinde Chippendales gösterisinde eğleniyordu, birinde doğum gününü kutluyordu ve bir diğerinde de yaz tatilindeydi. Kadın, şirketin tatilden haberi olduğunu ve fotoğrafların ruh hâlinin tamamen iyi bir noktaya geldiğini kanıtlamadığını söyledi. Sigorta şirketi müşterileri araştırmak için Facebook'u kullandığını onaylasa da yalnızca bu siteye dayanarak kararlar vermediğini belirtiyor.

Çiftin Facebook ve Twitter Aşkı

İnanılmaz Facebook Hikâyeleri

Hemen her düğünde çiftin birbirlerine bağlılıklarını bir öpücükle gösterdiği resim gibi mükemmel bir an vardır. Bu Bu anın arkasından da genellikle aşk ve sadakat yeminleri gelir. Ancak yazılım uzmanı Dana Hanna, evlendiği anda Facebook ve Twitter'da ilişki durumunu değiştirmek üzere cep telefonunu çıkarmaya da vakit buldu. Aynı şekilde eşine de bir cep telefonu vererek ondan da yaptığını yapmasını rica etti. Hanna YouTube üzerinden bunu yalnızca eğlence için yaptığını söyledi. "Bunu sadece gülmek için yaptım. O KADAR da fazla kullanmıyoruz Facebook'u," dedi. Twitter'da ise "Bir saniye kadar önce Tracy Page eşim oldu. Gitme vakti, gelini öpeceğim!" dedi.

İnternet Üzerinden Boşanma

İnanılmaz Facebook Hikâyeleri

35 yaşındaki konferans organizatörü Emma Brady, altı senelik evliliğinin eşinin internet sayfası üzerinden gönderdiği mesajla bittiğini öğrendi. Mesajda "Neil Brady, Emma Brady ile olan evliliğini bitirdi," yazıyordu. Şaşkınlığa düşen kadın, Danimarka'daki en yakın arkadaşı nasıl olduğunu öğrenmek için telefon açana kadar eşinin mesajından habersizdi. İşin daha da kötüsü, listesinden biri bu olay üzerine "Böylesi daha iyi," gibilerinden bir yorum yazmıştı. Daha sonra Bayan Brady, evliliğinin internet üzerinden bitmesiyle nasıl kırıldığı ve utandığını anlattı. Şu an annesiyle yaşayan Neil Brady, ayrılıkları konusunda eşiyle konuştuğu konusunda ısrar ediyor. "Ondan bıkmıştım," diye de ekliyor.

Facebook Sayesinde Hapisten Kurtulan Genç

İnanılmaz Facebook Hikâyeleri

Rodney Bradford'ın 17 Ekim Cuma günü 11.49'da Facebook hesabına gönderdiği mesajda "Kreplerim nerede?" yazıyordu. Bu sırada babasının Harlem'deki dairesindeydi? Okunması güç bir sokak diliyle yazılan cümle, bir başka şifreli Facebook mesajıydı. Bay Bradford hâriç hemen hemen kimse onu anlayamazdı. Fakat 19 yaşındaki cılız, kısa boylu Farragut Houses sakini, ertesi gün hırsızlık şüphelisi olarak tutuklandığında kelimeler önem kazandı. Gönderdiği ileti, tanığı oldu. Savunma avukatı Robert Reuland, suçun işlendiği sırada Bradford'ın Facebook iletisini girdiğini söyledi. Yetkililer Facebook'tan yazılan mesajın gerçekten de Bradford'ın olduğunu iddia ettiği bölgeden mi geldiğini kontrol etmelerini istedi. Bu da onaylandığında Bradford aleyhine yapılan suçlamalar düştü.

Facebook'tan Ailesini Bulmaya Çalışan Genç

İnanılmaz Facebook Hikâyeleri

Babası tarafından beş yaşındayken kasten kaçırılan İtalyan bir çocuk, 22 sene boyunca farklı bir isimle yaşadıktan sonra Mısır'ın başkenti Kahire'de ortaya çıktı. Alex Anfuso, İtalya'daki akrabalarını bulmak için internet sitesi Facebook'ta kendine bir hesap açtı. İletisine "Benim adım Alex. Ailemi ve annemi arıyorum," yazmıştı. 17 Mart 1987'de beş yaşındaki Alex Anfuso'nun babası, bir arkadaşından oğlunu kaçırmasını ve yaşadığı yer olan Mısır'a getirmesini istedi. Bu sırada annesi Silvana Anfuso, uyuşturucuyla ilgili işlediği bir suç yüzünden hapisteydi. Alex'e yeni bir saç stili, yeni kıyafetler verildi ve Kahire'ye getirildi. Mısır doğum sertifikası ve Mısır vatandaşlığı bulunmayan Alex şu an 28 yaşında. Onca yıldan sonra Facebook üzerinden 'Anfuso' soyadlı insanları arayarak ailesini bulmaya karar verdi. RAI televizyonunda çalışan bir televizyon teknikeri olan Pino Anfuso'ya da mesaj göndermişti ve akrabası olmadığı hâlde Pino hikâyeyi paylaşarak ona yardım etmeye karar verdi. Ne yazık ki annesi Silvana ölmüştü ancak Alex en azından ailesiyle ilgili bir şeyler öğrenmişti.

Facebook'ta Enteresan Grup Açan Çocuk

İnanılmaz Facebook Hikâyeleri

Ekvatorlu genç bir çocuk Facebook'ta "1 milyon kişiye ulaşırsam ben, Jose Romero, sırtıma 151 Pokemon dövmesi yaptıracağım,"diyerek Facebook'ta bir grup açtı.Çocuğun akıl edemediği şey böyle bir gruba tüm insanların ilgi gösterip gruba katılmasıydı ve böylede oldu. 24 içinde gruba 50,000 kişi katılmıştı.Gidişatı sonunda gören çocuk profilini gizleyerek gözden kaybolma yolunu seçti.Grubun kullanıcıları bu çocuğu bulmaya çalışıyor ve gruba 600,000 yakın kişi katıldı.

Facebook Üzerinden Adaşıyla Evlenen Çiftin Hikayesi

İnanılmaz Facebook Hikâyeleri

İnternet üzerinden tanışıp evlenen çiftlerin hikâyeleri alışkın olmadığımız bir şey değil. Fakat bahsedilen çiftin hem adı hem de soyadı aynıysa bu hikâye ilginç bir hâl alabilir. İsmi Kelly Hildebrandt olan Texaslı bir genç ve Kelly Hildebrandt ismindeki Floridalı bir kız, evlenmek üzere. Kelly Hildebrandt, Kelly Hildebrandt'la, kız olan Kelly Facebook üzerinden ismini arattığında tanıştı. "Acaba Facebook üzerinde kayıtlı hiç Kelly Hildebrandt var mı diye merak ettim ve arattım. Resmini gördüğümde zaten ondan etkilenmiştim," diyen Kelly, adaşına mesaj attı. Texaslı Kelly şaşırmıştı. Mesajda "İsimlerimizin aynı olduğunu gördüm ve bu çok hoşuma gitti, ben de merhaba demek istedim," yazıyordu. O masum Facebook mesajından sekiz ay sonra Kelly, Kelly'e evlenme teklif etti ve kısa bir süre içinde kendileri Kelly Hildebrandt'ın karesi olacaklar.

Facebok'ta Başlayıp Dolapta Biten Aşk

İnanılmaz Facebook Hikâyeleri

Kızının dolabında 19 yaşındaki bir gencin saklandığını gören anne hemen polise telefon açtı. Kadının 13 yaşındaki kızı daha sonra Facebook'ta tanıştığı bu adamla birlikte olduğunu ve en az son iki gündür onu evinde sakladığını söyledi. Anne, adamı dolapta bulunca polisi aradı ve memurlar gelene kadar da onu evde tutmayı başardı.

Facebook' Hem Yararlı Hem Zararlı

İnanılmaz Facebook Hikâyeleri

Nişanlısının Facebook'ta bir başka kadınla resmini gören Valeria A. isimli kadın, düğününe sadece birkaç gün kalmış olmasına rağmen nişanlısından ayrıldı. İtalyan medyasında verilen resimde nişanlının kadına yalnızca sarılmadığı, samimi oldukları da görüldü. 28 yaşındaki Valeria, "Neyse ki Facebook var! En azından düğünden önce yalancı bir domuz olduğunu fark ettim," dedi.