enteresan.com Logoİş Yerinde Nasıl Basketbol Oynanır?

İş yerinde Basketbol Oynamak İster misiniz?
İş Yerinde Nasıl Basketbol Oynanır?
İş Yerinde Nasıl Basketbol Oynanır?Bulunması oldukça kolay malzemelerle mini bir basketbol sahası yaparak iş yerinizde eğlenceli vakitler geçirmenize olanak sağlayacağız. Eğlenceli vakitler geçirmenizi sağlayacak olan projemiz için gerekli malzemeler şöyle; Koli kartonu Elişi kağıdı Selo bant Sıcak yapıştırıcı 6 adet dondurma çubuğu Makas/Maket bıçağı Kalem

1.Adım : Potayı Yapma Aşaması
1.Adım : Potayı Yapma AşamasıBasketbol sahanızın potasını yapmak amaçlı elinize küçük bir parça dikdörtgen kağıt alın. Kağıdınızı kıvırarak yuvarlak oluşturun ve kağıdın uçlarını birbirine yapıştırın. Sonra kare şeklinde bir karton parçası kesin. Bu karton ile potanın düz kare olan yerini sağlam bir şekilde yapmalısınız, bu nedenle kartonunuz inceyse, 4 5 kat kartonu üstüste yapıştırmanız gerekecektir. Bu parçanın ortasından biraz altına gelecek şekilde kalemle bir kare çizin (veya fotoğraftaki gibi kırmızı kare kağıt keserek yapıştırabilirsiniz). Daha sonra 3 adet dondurma çubuğu alın, bu çubukları uç uca gelecek şekilde koyarak birbirine yapıştırın ve çubukların etrafına 35 santimetrelik kağıt sararak bunları yapıştırın. Pota çemberinin kırmızı karenin önüne gelecek bir şekilde yapıştırın/bantlayın ve oluşturduğunuz potayı dondurma çubuklarınd yaptığınız direğe yapıştırın.

2.Adım : Sahayı Yapma Aşaması
2.Adım : Sahayı Yapma AşamasıElinizdeki kartondan sahanızın istediğiniz boyutuna göre parça kesin. Kestiğiniz kartonun kenarlarını kıvırabilir veya ekstradan bir sette çekebilirsiniz. Sıra potamızı sahayla birleştirmeye geldi. Bunun için 3 adet dondurma çubuğu alın ve dondurma çubukları potanıza destek olacak şekilde yapıştırınız.

3.Adım : Toplar ve Son Dokunuşlar
3.Adım : Toplar ve Son DokunuşlarBasketbol topunuzu yapmak için bir miktar kağıt alın. Aldığınız kağıtları buruşturarak sıkmaya devam edin ve çevresini selo bantla sarın. Tam olarak yuvarlak olana kadar bantlama işlemine devam edin. Bütün işlemler bitti. Basketbol sahanız oyuna hazır bir vaziyette. Arkadaşlarınızla keyifli dakikalar geçirmeniz ümidiyle.