İş Hayatı

Terkedilmiş Uzay Teknolojileri

Şimdiye kadar hiçbir şey, geçtiğimiz yıllarda büyük bir rekabete neden olan, uzaya çıkma yarışı esnasında ortaya çıkan, parlak beyaz renkli roketler ve en üst düzey teknoloji kadar modern görünmemiştir. Fakat bunlar, on yıllar önce gerçekleşiyordu. Şimdi, o zamanlardan kalan bu harika görünümlü ve zamanlarının en önemli teknoloji parçaları, bir kenarda çürümeye terk edilmiş durumdadırlar. Sovyetlerin uzay mekiği prototipleri, hiç beklenmedik yerlerde çürürken karşımıza çıkmaktadırlar. Bu yerlerin arasında, Bahreyn'in rüzgarlar tarafından süpürülen sıcak çölleri, Moskova'nın şehir merkezinde bulunan ve hurda metallerle kaplı olan, bir nehir kenarı iskelesi gibi, oldukça sıra dışı mekanlar bulunmaktadır. Ay'a ayak basan ilk insanları uzaya yollayan NASA LUT-1 fırlatma rampası, o zamanlar 'Yeni Dünya'ya doğru yelken açan, Santa Maria gemisinin ayrıldığı iskeleye eşdeğer modern versiyonudur.' Cümlesiyle tanımlanmaktaydı. Daha sonra NASA LUT-1 fırlatma rampası, ta ki 4 yıl önce hurda metalleri kullanmak için parçalanana kadar, paslanan bir metal yığını olarak yıllarca bekledi.

Ülkelerin Kadın Polisleri - 2

Bayan Polisler her zaman için ilgi çeken güvenlik görevlileri olmuşlardır. Kadınların güvenlikten sorumlu olması üniforma giymesi ve silahlı olması oldukça farklı ve sıradışı görünsede gayet sıradan bir durum olarak kabul edilmelidir. İşte ülkelerinde güvenliği sağlamakla görevli bayan polisler... Daha önce yayınladığımız Ülkelerin Kadın Polisleri - 1 başlıklı içeriğe göz atmanızı tavsiye ederiz.

Umudun Ülkesi Singapur

Singapur'un muhteşem fotoğraflarını beraber keşfetmeye ne dersiniz? Size Dünya'nın farklı yerlerini ve şehirlerini tanıtmaya devam ediyoruz. Bugünkü ülke ise yerel kültürleri modern dünyanın güzellikleriyle çok iyi harmanlayan Singapur. Malay yarımadasının güney ucunda bulunan Singapur, ticaretin ve endüstrinin büyümekte olan merkezlerinden biri.

Üniversitede, en çok sevdiğim hocanın odasındaydım. Bana, Ne olmak istiyorsun? dedi.

“Entelektüel olmak istiyorum.” dedim. “Senden entelektüel olmaz” dedi. Şaşırmıştım, sonra, kırılgan bir ses tonuyla; “Dersinizi geçmeme rağmen sürekli dersiniz deyim.“Entelektüel olmak istiyorum.” dedim. “Senden entelektüel olmaz” dedi. Şaşırmıştım, sonra, kırılgan bir ses tonuyla; “Dersinizi geçmeme rağmen sürekli dersiniz deyim. Okulda en çok okuyan, araştıran ve tartışmalara giren, hep benim?" dedim. “Senden Entelektüel olmaz”dedi. Çok kızmıştım! "Doç. tezlerin konularını bile ben öneriyorum" dedim. Prof. gülümseyerek geriye yaslandı. "Senden çok iyi bir araştırmacı olur. Ama entelektüel olmaz. Nedenine gelince,sana entelektüel olamazsın dediğimde,bana bir Entelektüel gibi “Niçin olmaz?" diye sormadın, aksine alındın ve hiddetlendin. Yazarlık bilgi işidir. Entelektüellik bilgi değil,davranış biçimidir. Bir insanın entelektüel olması için en az 3 kuşak ailesinin okuması gerekir. Okulun önüne bak. Hepsi son model araç dolu ve hocalara ait. Her sene model yenilerler. Gerçekten böyle bir yenilenmeye ihtiyaçları var mı?Niçin bu şekilde yaşıyorlar. Çünkü o ünvanlarla gördüğün hocalarının kariyerleri ne kadar yüksek olursa olsun, ruhları feodal bir köylü. Güçlerini topluma kabul ettirmek için böyle hava atmak zorundalar. Gerçek bir entelektüel asla bu güdüyle hareket etmez. Entel feodal köylülere artık diploma ve ünvan da yetmez. Tıpkı paranın yetmediği gibi.

Yüksek Gerilim Hatlarının Tamiri

Dünyanın en tehlikeli meslelerinden bir tanesi! Sadece lastik ayakkabıları ve lastik eldivenleri bulunan bu iki adam zarar görmüş yüksek gerilim hatlarını tamir etmeye çalışıyorlar. Dünyanın en tehlikeli işlerinden biri olan bu iş büyük derecede hayati tehlike içeriyor.

Garsonluğun Ne Kadar Zor Bir Meslek Olduğunun Kanıtı Olan 12 Görüntü

Restoran ve kafelerde çalışan garsonların aslında ne kadar zor bir meslekleri olduğunu anlatmaya çalıştığımız görüntüleri sizin için galerimizde derledik. İşte garsonluk mesleğinin zor anları...