enteresan.com Logoİstanbul'da İlginç Yasak!

17.02.1935 yılında İstanbul'a kartopu yasağı.
İstanbul'da İlginç Yasak!

17 Şubat 1935 tarihinde, İstanbul'da yağan kar yüzünden ilginç bir yasak yürürlüğe sokuldu. Henüz tam olarak nedeni kesinlik kazanmasa da şehirde o tarihte kartopu oynamak yasaklandı. Kar yağınca insanın en çok sevdiği eğlencelerden bir tanesi, arkadaşlarıyla kartopu oynamaktır. Ancak 17 Şubat 1935 sabahı İstanbullular ne yazık ki bunu gerçekleştiremedi. Trajik bir yasakla karşı karşıya kalan İstanbul halkı, önce hüpletti sonra gümletti ve kahkahayı bastı. Ancak ne olursa olsun o gün içerisinde kimse kartopu oynayamadı. Yasssaak!..

İstanbul da İlginç Yasak!

Fotoğrafçı: Ryan Grimm

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Ormanda Saklı Yüzleri Bulmaca

Resimde saklı yüzleri bulabilir misiniz?

Tajikista'da son Moda Tek Kaş

Tajikistanlılara göre kadınların kalın ve bitişik kaşları olması daha güzel...

Yeni Yıl Mucizesi Dördüzler

Sean ve Lisa Kelly, yanıbaşlarında duran sepetteki dördüzlerine bakmaktan kendilerini alamıyor.

Ölen Kız Kardeşini Son Defa Güldürmek İçin Bunu Yaptı – Sonrasında Bir Mucize Gerçekleşti

Küçük çocukları hasta olan annelerin acısını tahmin etmek bile zordur.Amy ve Stephen Smith, kızları Poppy doğduktan sonra bir rahatsızlığı olduğunu fark ettiler. Erken doğan Poppy’e doktorlar moebius sendromu teşhisi koydu. Moebius sendromuna sahip kişiler yüz kaslarını kullanamıyorlar. Bu da konuşmakta ve yemek yemekte zorluk çekmeleri anlamına geliyor.