Japonya'da Yetişkinler İçin Kundak Terapisi

Japonya'da, bebeklerin kemiklerinin daha iyi gelişmesi gerekçesi ile yapılan kundak, ''Otonamaki'' yani yetişkin kundağı terapisi ismiyle yetişkinlere uygulanıyor!


Japonya'nın başkenti Tokyo'da, “Otonamaki” denilen yeni bir terapi sayesinde bel ve sırt bölgesinde var olan rahatsızlıkların azaltılabildiği belirtildi.


“Otonamaki” denilen metod, terapiye katılanların beyaz bir tülbent inceliğindeki bez ile kundağa sarılarak uygulanıyor.


Kundaklama tedavisi 20 dakika süresinde devam ediyor.


“Otonamaki” yani Japoncada "Yetişkin kundağı" anlamına gelen bu yöntem, sırt ağrıları, tutulmalar ve düzgün duruş ile ilgili olarak yararlı bir terapi yöntemi olarak gün geçmeden yayılmaya devam ediyor.


Otonamaki terapisi uygulayan Kyoko Proportion isimli kurumdan Orie Matsuo "Otonamaki başta bazı insanların, bebeklerin kundaklanmaktan rahatsız olduğuna dair kaygı beslemesi sebebiyle ortaya çıktı" diyor.


"Yetişkinleri de kundaklar isek bebeklerin nasıl hissettiğini yakından deneyimleyebilirler diye düşündük" diye devam ediyor. Otonamaki hakkındaki müşterilerden gelen yorumlar ise gayet olumlu.


40 yaşında olan bir müşteri "Sıkışık görünmesine rağmen hiç sıkışmış hissetmiyorsunuz" diyor ve şöyle devam ediyor: "Tem tersine. Sonra omuzlarımın ve sırtımın açılıp rahatladığını hissettim."


Bir başka müşteri ise "O kadar güzel ki neredeyse uyuyacaktım. Boynum ve belim rahatladı" diyor. Şimdi ise kocasına da tavsiye etmeyi düşünüyormuş.


Ama herkes Otonamaki'nin yararlarına tam olarak ikna olmamış. Twitter'da "Korkunç" veya "Korku filmi sahnesi gibi" diye üye yorumlarına da rastlanabiliyor.