enteresan.com LogoKadim Kilise Vadi'deki Kuraklıktan Dolayı 50 Yıl Sonra İlk Defa Su Yüzüne Çıktı

İspanyadaki en büyük kuraklıktan sonra kadim kilise, Barcelona şehrinin içme suyu ihtiyacını karşılamak için suyu taşımasının ardından 50 yıl sonra ilk defa su yüzüne çıktı.
Kadim Kilise Vadi'deki Kuraklıktan Dolayı 50 Yıl Sonra İlk Defa Su Yüzüne Çıktı

1960 yılında Katalonya bölgesine su sağlamak için vadinin suyla doldurulmasından sonra geçmiş yıllarda görülebilen ormanlık tepelerin yanındaki Sant Roma köyünün taş kilisesinin çan kulesi suyun üzerinde görülebiliyordu. Bu yıl, çekilen sular 11. Yüzyıldan kalma kilisenin tamamının görülebilmesini sağlayarak, baraj gölünün tozlu yatağında kiliseyi görmek için gelen turist kalabalıklarının ilgisini çekiyor. Tarragona yakınlarından gelen bir gemi 19 bin metreküp suyu bu sabah Barselona limanına taşıdı.Önümüzdeki günlerde Marsilya, Fransa'dan başka bir geminin gelmesi planlanıyor. İspanyanın Akdeniz kıyısında bulunan liman şehri, ülke tarihinde 60 yıl önce yaşanan kuraklıktan da daha kötü günler yaşıyor. Barajlardaki sular oldukça düşük seviyelerde ve yakın zamanda tatmin edici yağışlar beklenmiyor.Otoriteler, yeni bir tuz arındırma tesisinin (Avrupa'nın en büyüğü) gelecek yılın Mayıs ayında açılarak Katalonya'nın yaşadığı su problemini çözmesini umuyor.

Kadim Kilise Vadi deki Kuraklıktan Dolayı 50 Yıl Sonra İlk Defa Su Yüzüne Çıktı

Kadim Kilise Vadi deki Kuraklıktan Dolayı 50 Yıl Sonra İlk Defa Su Yüzüne Çıktı

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Kalp Çizginize Göre Karakter Analizi

Elimizde kalp çizgisi bulunur. Kalp çizgisi, serçe parmağı altından başlar ve orta parmağa doğru ilerler. Bu çizgi karakteriniz hakkınızda çok şey anlatır. Avucunuzdaki bu çizgi 4 farklı şekilde konumlanıyor. Peki, sizinki nerede? Galeri resimlerine tıklayarak resimlerin altında analizi okuyabilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Japon Çocukları Neden Uysal ve Öfke Nöbeti Geçirmiyor: İşte Nedenleri

Japon çocuklarının nasıl hep uysal duran ve sık sık sinir krizine girmeyen ve öfke patlaması yaşamayan çocuklar olduğunu merak ediyor musunuz? İşte yanıtı haberimizin devamında.