enteresan.com LogoKainatın Bebeklik Fotoğrafları

Hubble teleskobu, Büyük Patlamadan 600 milyon yıl sonra kainatın ilk görüntülerini yakaladı.
Kainatın Bebeklik Fotoğrafları

Yakın kızılaltı ışıkla kainatın ilk hâllerinin çekilen en bütünlüklü görüntüsü bu. Resimde ilk küçük yıldız kümeleri de görülüyor. Amerikan Astronomi Birliği'nin bir toplantısında bilim adamları bu 'bebeklik fotoğrafları'nı sundu. California Üniversitesi'nden Profesör Garth Illingworth, "Bu genç galaksiler bildiğimiz spiral ya da eliptik biçimlerini oluşturmamış ve hem daha küçük hem de daha mavi renkteler. Bunun sebebi de bu evrede fazla ağır metal içermemeleri. Bugünkü büyük galaksilerin tohumlarını oluşturan minik galaksiler görüyoruz," dedi. Washington Carnegie Enstitüsü'nden Ivo Labbe de bu sonuçların Büyük Patlamadan 700 milyon sene sonra bu galaksilerin yıldızları oluşturmaya başladıklarını gösterdiğini ifade etti.

Kainatın Bebeklik Fotoğrafları

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

7 bin yıllık buğday Marmaris’te umut oldu

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kiraladığı arazide 4 yıl önce organik tarıma başlayan mikrobiyoloji uzmanı Metin Öztürk, arkeolojik kazılarda çıkarılan küpte bulunan 7 bin yıllık Siyez buğdayı tohumunun birkaç tanesinden üretim yapmaya başladı. Öztürk, büyük verim elde ettiği Siyez buğdayının, Türkiye'nin buğday ihtiyacını karşılayabileceği gibi ihraç da edilebileceğini söyledi.

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.