enteresan.com LogoKaleci Bile Hat-Trick Yaptı

Takımın kalecisinin bile 3 gol attığı ve her oyuncunun golle tanıştığı 24-0'lık galibiyet alan 13 yaş altı minik takımı yeni bir rekor kırdı...
Kaleci Bile Hat-Trick Yaptı

Bu farklı skor, dünya rekoru olan 26-0'a çok yaklaştı ama bu 13 yaş altı minik takımı, bir takımda 8 farklı kişinin gol atma rekorunu kırdı.
Maçta, ortalama her 3 dakikada bir gol oldu ve takımın her oyuncusu ve mevkileri değiştiği için hepsi gol atma şansını buldular.
Kaleci bile 3 gol attı.
Takımın antrenörleri Simon Moreland ve Ian Steward, takımı devre arasına 14-0'lık bir üstünlükle giderken çok gururlu gözüküyorlardı.
Ian: ''Baştan sona oyuna hâkimdik ve gollerin ardı arkası kesilmedi. Tüm maç boyunca kendi yarı sahamızda hiç olmadık. Kalecileri topu diktiğinde bizimkilerden biri hep topu kapıyordu. Gol yağmuru devam ederken savunmamıza hiç iş düşmedi biz de kaleci ve defansımızı öne çıkardık ve birkaç mevkinin yeriyle oynadık'' dedi.
35 dakikalık ilk yarı boyunca can sıkıntısından sadece tırnaklarını yiyen kaleci Ryan Chapman, ikinci yarıda antrenörü tarafından forvete konulunca 3 gol atmayı başardı.
Takımdaki çocuklar 7 yaş altı takımdan beri birlikte oynuyor ve liglerinde 3. sıraya yükselmeleriyle birlikte şuan öz güvenleri üst düzeyde.
Ian: ''Aslında gerçek kazanın 24-0 yenilmelerine rağmen rakip takımın olduğunu düşünüyorum. Başka bir takım olsaydı 14-0 biten bir ilk yarıdan sonra eşyalarını toplayıp eve giderdi. Onları bu kararlılıklarından ve takım ruhlarından dolayı tebrik ediyorum. Biz bile 3-0 geriye düştüğümüzde 1-2 oyuncum kolayca pes edebiliyor'' diye ekledi.

Kaleci Bile Hat-Trick Yaptı