enteresan.com LogoKargo Gemilerini Deniz Aşırı Yerlere Götürmek İçin Uçurtma Kullanmak

Geçen hafta MS Beluga, Bremerhaven'den Venezüella'ya ilk yolculuğuna çıktı.
Kargo Gemilerini Deniz Aşırı Yerlere Götürmek İçin Uçurtma Kullanmak

Daha önce, bir kargo gemisine uçurtma kullanılarak okyanusu geçirme denemeleri yapıldığını söylemiştirk. Geçen hafta MS Beluga, Bremerhaven'den Venezüella'ya ilk yolculuğuna çıktı. Bu yolculuk sırasında rüzgar gücünün, gemi taşımacılığının geleceği olabileceği görüldü.

MS Beluga 140 metre uzunluğunda bir kargo gemisi. Gemi, 160 metrekarelik yelkeni okyanustan 100 ila 300 metre yukarıya geriyor. Bu yelkenin geminin ana itici gücü olmamasına rağmen yelken, rüzgarın durumuna göre yakıt tüketimini %10 ila %35 arasında azaltabiliyor. Bu üst yelkenin yaratıcısı Stephan Wrage, yelkenin kargo gemilerinin %60'ında kullanılabileceğine inanıyor. Yelken, bilgisayar tarafından kontrol edilen tek bir iple gemiye bağlanıyor ve tam tahmin ettiğiniz gibi dev bir uçurtma görevi görüyor.

Geminin ilk seferi geçen hafta başladı. Gemi Atlantik Okyanus'u yelkenlilerin kullandığı geleneksel güney rotayı kullanarak geçecek. Geminin seyahat süresinin tamamının 15 günü bulacağı tahmin ediliyor. Başarılı olursa şirket, bu sistemi diğer kargo gemilerinde de denemeyi düşünüyor.

The maiden voyage started just last week, and already the sail has been deployed. It will cross the Atlantic Ocean using the traditional windjammer route south of the Azores. Its full travelling time is expected to be a total of 15 days. If successful, the company expects to deploy this system on other cargo ships.

Kargo Gemilerini Deniz Aşırı Yerlere Götürmek İçin Uçurtma Kullanmak

Kargo Gemilerini Deniz Aşırı Yerlere Götürmek İçin Uçurtma Kullanmak

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

8 Kiloluk Bebek Dünyaya Geldi

Endonezya'da doğan en kilolu bebek görenleri şaşkına çeviriyor.

Günün Fıkrası :)

Matematik dersinde kadın öğretmen öğrencilere sorar: – Bir ağacın dalında 5 tane kuş var. Taş attım, iki tanesini vurdum.

40 Yaş Üstü Kadınlara İthafen Yazdıkları İnternette Olay Oldu.

Frank Kaiser’in 40 yaş üstü kadınlara ithafen yazdığı küçük yazı internette gündem oldu. Yazdıklarını okuyunca nedenini anlayacaksınız.

Okuyup Okuyup Güleceğiniz Whatsapp Konuşmaları

Günümüz gençliği telefondan çok sosyal medya ve mesajlaşma programlarını kullanıyor. Bu mesajlardan en eğlenceli olan konuşmaları derledik ve galeri resimlerimizde yayınladık. Görselleri tıklayarak komik mesajları görebilirsiniz.

Renk Körlüğü Testi

Yapılan bir araştırmaya göre, insanların %4.5'i renk körü. Sende 15 adımlık testi çözerek, renk körü olup olmadığını anlayabilirsin!

Sol Elinizi Uzatın, Size Karakterinizi Söyleyelim

Yapılan araştırmalara göre ellerdeki parmak uzunluğuna göre kişilik analizi yapmak mümkün.Peki siz bu üç farklı parmak uzunluğu şeklinden hangisine sahipsiniz ve karakteriniz nasıl? Galeri resimlerine tıklayın ve resimlerin altındaki parmak karakter analizini görün.