enteresan.com LogoKargo Gemilerini Deniz Aşırı Yerlere Götürmek İçin Uçurtma Kullanmak

Geçen hafta MS Beluga, Bremerhaven'den Venezüella'ya ilk yolculuğuna çıktı.
Kargo Gemilerini Deniz Aşırı Yerlere Götürmek İçin Uçurtma Kullanmak

Daha önce, bir kargo gemisine uçurtma kullanılarak okyanusu geçirme denemeleri yapıldığını söylemiştirk. Geçen hafta MS Beluga, Bremerhaven'den Venezüella'ya ilk yolculuğuna çıktı. Bu yolculuk sırasında rüzgar gücünün, gemi taşımacılığının geleceği olabileceği görüldü.

MS Beluga 140 metre uzunluğunda bir kargo gemisi. Gemi, 160 metrekarelik yelkeni okyanustan 100 ila 300 metre yukarıya geriyor. Bu yelkenin geminin ana itici gücü olmamasına rağmen yelken, rüzgarın durumuna göre yakıt tüketimini %10 ila %35 arasında azaltabiliyor. Bu üst yelkenin yaratıcısı Stephan Wrage, yelkenin kargo gemilerinin %60'ında kullanılabileceğine inanıyor. Yelken, bilgisayar tarafından kontrol edilen tek bir iple gemiye bağlanıyor ve tam tahmin ettiğiniz gibi dev bir uçurtma görevi görüyor.

Geminin ilk seferi geçen hafta başladı. Gemi Atlantik Okyanus'u yelkenlilerin kullandığı geleneksel güney rotayı kullanarak geçecek. Geminin seyahat süresinin tamamının 15 günü bulacağı tahmin ediliyor. Başarılı olursa şirket, bu sistemi diğer kargo gemilerinde de denemeyi düşünüyor.

The maiden voyage started just last week, and already the sail has been deployed. It will cross the Atlantic Ocean using the traditional windjammer route south of the Azores. Its full travelling time is expected to be a total of 15 days. If successful, the company expects to deploy this system on other cargo ships.

Kargo Gemilerini Deniz Aşırı Yerlere Götürmek İçin Uçurtma Kullanmak

Kargo Gemilerini Deniz Aşırı Yerlere Götürmek İçin Uçurtma Kullanmak

Bu Hafta Çok Okunan Blog Yazıları

HERŞEY DAHİL OTELLERDE ÇALIŞAN BİR AŞÇININ ENTERESAN İTİRAFLARI

Eğer her şey dahil sistemin uygulandığı bir otelde tatil yapacaksanız kulak kabartınız. Aşağıdakileri peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.

Sadece 3. Bir Çocuk İstemişlerdi

Altız bebek doğuran kadının yaşadıkları inanılır gibi değil. Her şeye rağmen kadın ve kocası fotoğraflarda çok mutlu görünüyorlar.

Kendi tırnaklarını yerken hayatını kaybetti - Dikkat

Sağlığınızı tehlikeye atabilecek yaygın bir alışkanlık tırnak yemek.

Dünyanın En Farklı 6 Bebeği

Kurbağa bebekten 3 kollu bebeğe... Doğan en ilginç bebekler...

Bu Babayı Alkışlıyoruz: Eşime Yardım Etmiyorum

Karısına yardım etmeyi reddeden bir adamdan daha iyi ne olabilir şu hayatta? Dünyanın gerçekten bu tip erkeklere daha çok ihtiyacı var.

Malulen Emekli Olmak İçin Bu Hastalıklardan Birine Sahip Olmalısınız

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığının maluliyet tespit çalışmaları sonucunda bu hastalıkların birine sahip olan sigortalılar malulen emekli sayılacaklar. Bu hastalıkları sizin için haberimizde derledik.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli.

Bir öğrenci annesinin, veli toplantısı sonrası yazdığı yazı paylaşım rekorları kırıyor

Bugün oğlumun veli toplantısındaydım. Daha doğrusu öğretmen-veli görüşme gününde. Ortaokulda olan oğlumun sanırım altı öğretmeni ile görüştüm. Her bir öğretmenin odasının önündeki kuyrukta uzun uzun bekledim.